English | فارسی
یکشنبه 01 بهمن 1396

همراه بانک نسخه 4

بانک کارآفرین جهت رفاه حال مشتریان ارجمند، نسخه چهارم (4.0.1) سامانه همراه‌بانک کارآفرین را راه‌اندازی نموده است. با به کارگیری خدمات "همراه بانک" مشتریان می‌توانند در هر ساعت از شبانه‌روز، با استفاده از گوشی تلفن همراه خود به اطلاعات سپرده بانکی یا کارت خود دسترسی یافته و از خدماتی نظیر انتقال وجه، پرداخت قبض، خرید شارژ، امور مربوط به سپرده و کارت و... استفاده کنند.

شرایط استفاده از همراه‌بانک کارآفرین

  چنانچه برای بار نخست متقاضی استفاده از خدمات سامانه همراه‌بانک هستید، برای استفاده از این خدمات کافی است به یکی از شعبه‌های بانک کارآفرین مراجعه نموده و فرم درخواست فعال‌سازی خدمت همراه‌بانک کارآفرین را تکمیل کرده و پاکت حاوی نام کاربری و رمز عبور این سامانه را دریافت نمایید.
در صورتی که از نسخه دوم یا سوم سامانه همراه‌بانک استفاده نموده‌اید، نیازی به مراجعه به شعبه و ارائه درخواست کتبی نیست و با دریافت فایل نسخه جدید، می‌توانید سامانه همراه‌بانک خود را به نسخه چهارم (4.0.1) ارتقا دهید.

نسخه چهارم (4.0.1) سامانه همراه‌بانک کارآفرین صرفاً با سیستم عامل تلفن‌های همراه و تبلت‌های هوشمند به شرح زیر سازگار است:
 • تلفن و تبلت‌های هوشمند مجهز به سیستم عامل android نسخه 4 به بالا
 • تلفن و تبلت‌های هوشمند مجهز به سیستم عامل iOS نسخه 7 به بالا

همچنین این سامانه صرفاً برای مشتریان حقیقی دارای حساب انفرادی ریالی قابل استفاده است و حساب‌های مشترک (با شرط برداشت هر یک به تنهایی و شرط برداشت چند امضا) و حساب‌های مشتریان حقوقی در حال حاضر امکان استفاده از این سامانه را ندارند.

جایگزینی نسخه چهارم همراه بانک و غیرفعال شدن نسخه سوم برای Android و iOS

از روز دوشنبه 22 آبان 1396 نسخه سوم سامانه همراه بانک برای دستگاه‌های iPhone/iPad به صورت کامل غیرفعال می‌شود. مشتریانی که از قبل نسخه سوم iOS همراه بانک داشته‌­اند یا مشتری جدید هستند و برای بار نخست تمایل به  استفاده از همراه بانک را دارند، باید پس از تاریخ فوق با دریافت نسخه چهارم نسبت به نصب و استفاده از نسخه جدید سامانه همراه بانک برای iOS اقدام نمایند. لازم به ذکر است از تاریخ فوق نسخه سوم سامانه برای مشتریان iOS قابل استفاده نخواهد بود.

برای مشتریان دارای دستگاه‌های مجهز به سیستم عامل Android از تاریخ مذکور هر دو نسخه سوم و نسخه چهارم (جدید) در دسترس خواهد بود. اما نسخه دوم سامانه همراه بانک از روز دوشنبه 22 آبان 1396 غیرفعال شده و مشتریان سیستم عامل Android می­باید جهت استفاده از سامانه همراه بانک الزاماً نسبت به ارتقا نسخه همراه بانک خود به نسخه 4 اقدام نمایند.

دریافت راهنمای نصب نسخه چهارم (4.0.1) نرم‌افزار همراه‌بانک برای سیستم عامل ANDROID

دریافت راهنمای نصب نسخه چهارم (4.0.1) نرم‌افزار همراه‌بانک برای سیستم عامل iOS

 

دریافت نرم‌افزار همراه بانک نسخه 4

نرم‌افزار همراه‌بانک کارآفرین در دو نسخه اندروید و iOS طراحی شده است. جهت استفاده بهینه از خدمات این سامانه، خواهشمند است نکات زیر را مطالعه فرمایید.

 • دریافت فایل نرم‌افزار همراه‌بانک نسخه 4 برای گوشی‌های مجهز به سیستم عامل android

 • چنانچه این صفحه را از طریق مرورگر گوشی همراه خود مشاهده می‌کنید، روی لوگوی سمت راست کلیک کنید. پس از دریافت فایل می‌توانید نسبت به نصب آن اقدام نمایید. همچنین چنانچه این صفحه را با رایانه شخصی و یا لپ‌تاپ مشاهده می‌کنید، می‌توانید فایل را دانلود نموده و به گوشی خود منتقل نمایید.
  چنانچه تلفن همراه شما مجهز به نرم‌افزار بارکدخوان دو بعدی (QR) بوده و به اینترنت متصل باشد، می‌توانید بدون نیاز به اتصال کابل تلفن همراه به رایانه، تنها با اسکن بارکد مورد نظر از روی صفحه مانیتور، فایل نرم‌افزار همراه‌بانک را بر روی گوشی دانلود نمایید.
  توجه: لطفاً قبل از نصب نرم‌افزار، راهنمای نصب را دریافت و مطالعه نمایید.

                                  
  دریافت مستقیم فایل                             بارکــد فایل                            دریافت فایل راهنما

  روش ارتباطی سامانه همراه بانک نسخه اندروید از طریق بستر پیامک و اینترنت می‌باشد. به صورت پیش‌فرض ارتباط از طریق پیامک بوده و شما می‌توانید در بخش تنظیمات روش ارتباطی خود را به اینترنت تغییر دهید. پس از نصب و وارد شدن در نرم‌افزار، شماره تلفن همراه را وارد نموده و گزینه ثبت را انتخاب نمایید. در صورتی که شماره تلفن همراه مشتری با شماره‌های مجاز تعریف شده در سامانه مرکزی مطابقت داشته باشد، فعال‌سازی انجام می‌شود.
  توجه: شماره تلفن همراه خود را بدون صفر وارد نمایید.
 • دریافت فایل نرم‌افزار همراه‌بانک نسخه 4 برای گوشی‌های مجهز به سیستم عامل iOS

 • توجه: چنانچه این صفحه را از طریق مرورگر گوشی همراه خود مشاهده می‌کنید،جهت نصب نرم‌افزار روی لوگوی سمت راست کلیک کنید و گزینه install را انتخاب کنید.
  در صورتی که این صفحه را با رایانه شخصی و یا لپ‌تاپ مشاهده می‌کنید،چنانچه تلفن همراه شما مجهز به نرم‌افزار بارکدخوان دو بعدی (QR) بوده و به اینترنت متصل باشد، می‌توانید با اسکن بارکد مورد نظر از روی صفحه مانیتور، نسبت به نصب نرم‌افزار اقدام نمایید.
  توجه: لطفاً قبل از نصب نرم‌افزار، راهنمای نصب را دریافت و مطالعه نمایید.

                                  
  دریافت مستقیم فایل                             بارکــد فایل                            دریافت فایل راهنما

  روش ارتباطی سامانه همراه‌بانک نسخه iOS صرفاً از طریق بستر اینترنت می‌باشد. پس از نصب نرم‌افزار و وارد شدن در نرم‌افزار، شماره تلفن همراه را وارد نموده و گزینه ثبت را انتخاب نمایید. در صورتی که شماره تلفن همراه مشتری با شماره‌های مجاز تعریف شده در سامانه مرکزی مطابقت داشته باشد، فعال‌سازی انجام می‌شود.
  توجه: شماره تلفن همراه خود را بدون صفر وارد نمایید.

خدمات قابل ارائه در نسخه چهارم همراه‌بانک کارآفرین

 • نمایش سقف مبالغ مجاز تراکنش‌ها: از طریق این سرویس مشتری می‌تواند سقف روزانه و باقیمانده سقف روزانه خود را در خدمات سپرده، ساتنا و پایا مشاهده نماید.
 • غیرفعالسازی خدمات و تراکنش‌های مالی توسط مشتری در همراه بانک: از طریق این سرویس مشتری می‌تواند سرویس‌های مالی را در نرم‌افزار همراه بانک غیرفعال نماید. فعالسازی مجدد تنها از طریق مراجعه به شعبه امکانپذیر خواهد بود.
 • به‌روزرسانی نرم‌افزار داخل همراه بانک: از طریق این سرویس مشتری می‌تواند وجود و یا عدم وجود نسخه جدید سامانه را از سرور استعلام نماید و در صورت وجود نسخه جدید نسبت به دانلود آن اقدام نماید.
 • دریافت لیست حساب‌های متصل به کارت و کارت‌های متصل به حساب: از طریق این سرویس مشتری می‌تواند با انتخاب شماره کارت مدنظر خود حساب‌های متصل به آن کارت را مشاهده نماید و بالعکس با انتخاب شماره سپرده مدنظر خود حساب متصل به آن را مشاهده نماید. این سرویس برای زمان‌هایی که مشتریان به شعبه مراجعه نموده و کارت برداشت خود را در دست دارند، ولی شماره حساب خود را برای عملیات واریز، برداشت و ... فراموش نموده‌اند نیز مفید خواهد بود.
 • مدیریت ثبت یادآوری چک: از طریق این سرویس مشتری قادر خواهد بود چک‌های موردنظر خود را جهت یادآوری در تاریخ و زمان مشخص ثبت، ویرایش و یا حذف نماید.
 • مدیریت شماره تلفن: از طریق این سرویس مشتری می­‌تواند شماره‌های همراه آشنای خود را جهت استفاده در سرویس‌های خرید شارژ مستقیم و بسته اینترنتی ثبت و مدیریت نماید.
 • گزارش ریزتراکنش‌های پذیرنده: از طریق این سرویس مشتری ابتدا لیست حساب‌های خود را که به پذیرنده متصل هستند، دریافت نموده و با انتخاب حساب موردنظر می­‌تواند گزارش خود را در بازه زمانی حداکثر 7 روزه دریافت کند و به اشتراک بگذارد.
 • احراز هویت تراکنش مالی ساتنا با اثر انگشت: از طریق این سرویس مشتری می‌تواند در انتقال وجه ساتنا به عنوان راه دوم به جای استفاده از رمز دوم از اثر انگشت خود استفاده نماید. جهت استفاده از این سرویس مشتری باید ابتدا اثر انگشت خود را در سیستم ثبت نماید.
 • پرکاربردترین‌ها: از طریق این منو پرکاربردترین سرویس‌های مشتری در صفحه اصلی به مشتری نمایش داده می‌شود. این منو بر اساس بیشترین استفاده کاربر مرتب و نمایش داده می­‌شود.
 • خرید بسته اینترنتی با سپرده به همراه گزارش آن: از طریق این سرویس مشتری قادر خواهد بود بسته اینترنتی با طرح‌ های مختلف را خریداری نماید. در این فاز تنها امکان خرید بسته اینترنتی از اپراتور ایرانسل میسر می‌باشد.
 • تغییر رمز دوم کارت برداشت نقدی: به واسطه این سرویس امکان تغییر رمز دوم کارت‌های برداشت نقدی (رمز خرید اینترنتی) میسر است. شایان ذکر است که این امر تا قبل از این صرفاً در دستگاه‌های خودپرداز کارآفرین امکان‌پذیر بوده است که به همراه بانک فاز 4 نیز اضافه شده است.
 • مسدودی کارت برداشت نقدی کارآفرین بدون دریافت تاریخ انقضا و CVV2: در فاز 4 همراه بانک، مسدودی کارت مشتری تنها از طریق وارد نمودن رمز دوم کارت صورت می‌پذیرد و نیازی به وارد نمودن تاریخ انقضا و cvv2 نیست. در صورت مفقودی یا سرقت، مشتری با استفاده از این خدمت می­‌تواند کارت برداشت نقدی خود را بدون نیاز به تاریخ انقضا و cvv2 صرفاً با رمز دوم کارت مذکور مسدود نماید.
 • افزایش تعداد گردش سپرده به 50 تراکنش: تعداد تراکنش‌های گزارش گردش سپرده از  30 گردش به 50 گردش افزایش یافته است.
 • گزارش‌گیری انتقال وجه کارت به کارت: به واسطه این خدمت تراکنش‌های کارت به کارت شتابی و غیرشتابی قابل گزارش‌گیری است.
 • افزوده شدن نام بانک در مدیریت کارت و مدیریت شبا: به جهت بهبود تجربه کاربری مشتری در سرویس‌های مدیریت کارت و مدیریت شبا، نام بانک مذکور به هنگام تعریف شماره کارت یا شبای جدید در همراه بانک اضافه شده است.
 • منوی دسترسی سریع در صفحه نتیجه‌ تراکنش‌های مالی: در صفحه نتیجه هر تراکنش مالی منوی دسترسی سریع نمایش داده می‌شود. این منو شامل صفحه اصلی، موجودی، صفحه اول خدمت مذکور، سوابق تراکنش و مشاهده حدود تراکنش‌های مالی است.
 • بهبود سرعت سامانه و بهبود سرویس پیگیری تراکنش‌های نامشخص در همراه بانک.
 • خدمات بدون لاگین شامل: مشتری برخی از خدمات تشریح شده در ذیل را می‌­تواند بدون نیاز به ورود به حساب کاربری همراه بانک خود استفاده نماید. به عبارت دیگر، مشتری با فعالسازی همراه بانک خود «نام کاربری» و «رمز عبور» دریافت می‌­نماید که کلیه خدمات همراه بانک پس از ورود به سامانه مذکور قابل استفاده توسط مشتری می‌­باشد. برخی از خدمات علاوه بر دسترسی پس از ورود به همراه بانک، به منظور تسهیل در استفاده از خدمات همراه بانک  قبل از ورود نیز قابل استفاده هستند.

محدودیت‌های انجام تراکنش از طریق همراه بانک کارآفرین

محدودیت‌های انجام انواع انتقال وجه داخلی و بین بانکی با همراه بانک کارآفرین در هر روز به شرح ذیل می­باشد:

 • انتقال وجه داخلی بین حساب‌های شخصی مشتری، فاقد سقف می­باشد.
 • انتقال وجه داخلی بین حساب‌های کارآفرین (از حساب یک مشتری به حساب مشتریِ دیگر): 100.000.000 ریال در هر روز
 • انتقال وجه بین بانکی پایا: 150.000.000 ریال در هر روز
 • انتقال وجه بین بانکی ساتنا: 400.000.000 ریال در هر روز
 • انتقال وجه کارت به کارت شتابی و غیرشتابی: 30.000.000 ریال در هر روز

محدودیت انتقال وجه در سامانه همراه بانک به درخواست مشتری قابلیت کاهش را دارد و امکان افزایش سقف انجام تراکنش‌های مالی حداکثر تا سقف مقرر بانک امکان‌پذیر است.

توصیه‌های امنیتی

در صورتی که کاربر 3 بار متوالی رمز عبور را اشتباه وارد نماید، ابتدا حساب کاربری مشتری برای 12 ساعت غیرفعال می‌گردد و پس از 12 ساعت بدون نیاز به مراجعه به شعبه به صورت خودکار از حالت غیرفعال خارج می‌گردد. در صورتی که کاربر 3 بار متوالی برای مدت 12 ساعت غیرفعال گردد، حساب کاربری وی غیرفعال گردیده و تنها با مراجعه به شعبه امکان فعال‌سازی مجدد برای وی وجود خواهد داشت.

فایل نرم‌افزار همراه‌بانک را مستقیماً از وب‌سایت بانک دانلود نمایید و از دریافت فایل از سایر سایت‌ها، اکیداً خودداری نمایید. زیرا امکان آلوده بودن فایل‌های متفرقه به ویروس وجود دارد و امنیت اطلاعات بانکی شما به خطر خواهد افتاد. جهت اطلاع از انواع تهدیدهای امنیتی خدمات بانکی و راهکارهای مقابله با آنها، اینجا کلیک کنید.