English | فارسی
چهارشنبه 02 خرداد 1397

متوسط قیمت آپارتمان در تهران؛ ۴.۶میلیون تومان

وزارت راه و شهرسازی در تحلیلی از بازار مسکن در مرداد ماه امسال اعلام کرد: میانگین قیمت خرید و فروش آپارتمان مسکونی در تهران، ۴ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان در هر مترمربع بوده است.

به گزارش روابط عمومی بانک کارآفرین به نقل از مهر، اداره کل برنامه ریزی و اقتصاد مسکن معاونت امور مسکن و ساختمان وازرت راه و شهرسازی در گزارش تحولات بازار مسکن و اجاره بهای واحدهای مسکونی آپارتمانی شهر تهران در مرداد ماه ۱۳۹۶ از افزایش ۲۳.۸ درصدی حجم معاملات مسکن در این ماه نسبت به ماه قبل از آن (تیر ماه ۹۶) خبر داد.

بر اساس این گزارش، ۱۸ هزار و ۳۰۱ واحد مسکونی در تهران در ماه گذشته معامله شد که ۵.۹ درصد بیشتر از مدت مشابه سال گذشته است.

همچنین متوسط قیمت هر متر مربع آپارتمان مسکونی در پایتخت در طول یک ماه گذشته، ۴ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان برآورد می‌شود که نسبت به تیر ماه، رشد ۷ دهم درصدی داشته است؛ اما نسبت به مرداد ماه سال گذشته، این رشد معادل ۶.۳ درصد برآورد می شود.

الگوی مصرف نشان می‌دهد واحدهای با متراژ ۶۰ تا ۷۰ متر مربعی بیش‌ترین متقاضی خرید با ۷۱ هزار مورد را داشته است. ضمن این که بیش‌ترین تقاضا برای واحدهای مسکونی با بازه قیمتی ۱۳۰ تا ۱۶۰ میلیون تومان بوده که این واحدها حدود ۷.۶ درصد خانه‌های مورد معامله در مرداد ماه امسال بوده‌اند.

تاریخ : سه شنبه 21 شهریور 1396 / موضوع : اخبار اقتصادی / منبع : روابط عمومی

جستجو در اخبار

کلمه کلیدی وارد نمائید :
مرتب سازی :