English | فارسی
شنبه 30 تیر 1397

آغاز فعالیت «صندوق تثبیت بازار سرمایه»

بر اساس اعلام وزارت امور اقتصادی و دارایی، صندوق تثبیت بازار سرمایه با تصویب چارچوب کلی فعالیت و نحوه استفاده از منابع، آیین نامه‏ ها و بودجه توسط هیات امنا و امضای وزیر اقتصاد از روز گذشته به طور رسمی فعالیت خود را آغاز کرد.

به گزارش روابط عمومی بانک کارآفرین به نقل از ایرنا، در چهارمین جلسه هیات امنای صندوق تثبیت بازار سرمایه به ریاست «مسعود کرباسیان» وزیر امور اقتصادی و دارایی، چارچوب کلی نحوه استفاده از منابع، آیین‌نامه‌ها و بودجه این صندوق، به تصویب رسید و فعالیت‌های این صندوق کار خود را آغاز کرد.

بر اساس این گزارش، این صندوق که در راستای اجرای ماده 28 قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشور با هدف اطمینان بخشی و ایجاد ثبات در بازار سرمایه، در تیرماه 1396 بنای تاسیس آن گذارده شد، تاثیر بسزایی در حمایت از سهامداران و پیشگیری از نوسان‌های شدید بازار دارد.

بر این اساس، هدف اصلی از راه اندازی این صندوق، اطمینان بخشی برای مقابله با مخاطرات و نوسان‏های قابل توجه در بازار سهام و پوشش ریسک‏های خاص وارده بر بازار به منظور کاهش آسیب سهامداران خرد است. تشکیل این صندوق، به عنوان یکی از زیرساخت‎های بازاری کارآمد و عمیق، سبب افزایش ثبات، افزایش نقدشوندگی و کاهش ریسک بازار سهام کشور می‏ شود.

تاریخ : چهارشنبه 19 مهر 1396 / موضوع : اخبار بورس / منبع : روابط عمومی

جستجو در اخبار

کلمه کلیدی وارد نمائید :
مرتب سازی :