English | فارسی
چهارشنبه 23 آبان 1397

برابری بازده سرمایه در بخش مسکن و بازار پول

میزان رشد ۱۵ درصدی قیمت مسکن شهر تهران در آذرماه امسال نشان می‌دهد بازده سرمایه در این بخش هم‌اکنون با میزان سود بانکی برابری می‌کند.

به گزارش روابط عمومی بانک کارآفرین به نقل از ایسنا، طی ۹ ماهه امسال شرایط رشد چهار بازار موازی یعنی بورس، سکه، دلار و مسکن حاکی از آن است که بورس ۲۷ درصد، سکه ۱۵.۵ درصد، دلار ۱۱.۸ درصد و مسکن ۸ درصد رشد را تجربه کرده‌اند، اما موضوع اساسی آن است که بخش مسکن از ابتدای پاییز روند پرشتاب‌تری به خود گرفته است؛ به طوری که مهرماه ۸.۷ درصد، آبان ماه ۱۰.۹ درصد و آذرماه ۱۵ درصد افزایش نقطه به نقطه قیمت را تجربه کرد و پیش‌بینی می‌شود با ادامه‌ی این روند وضعیت جذب سرمایه و اشتغال در این بخش افزایش پیدا کند.

بر اساس این گزارش، طی ۵۴ ماه قبل از مهرماه امسال، سرمایه‌گذاری در بازار مسکن توجیه اقتصادی نداشت؛ چرا که در تمام طول این مدت رشد قیمت مسکن پایین‌تر از نرخ تورم عمومی و در بسیاری ماه‌ها پایین‌تر از تورم نقطه به نقطه قرار می‌گرفت، اما از ابتدای مهرماه این روند تغییر کرده است.

با توجه به این که بخش مسکن با ۳۰۰ حرفه و صنعت در ارتباط است رونق این بخش می‌تواند تاثیر مثبتی در عملکرد بخش‌های مرتبط داشته باشد.

تاریخ : یکشنبه 17 دی 1396 / موضوع : اخبار اقتصادی - اخبار بورس / منبع : روابط عمومی

جستجو در اخبار

کلمه کلیدی وارد نمائید :
مرتب سازی :