English | فارسی
سه شنبه 24 مهر 1397

موافقت با افزایش سرمایه بانک مسکن

نایب رییس کمیسیون عمران مجلس، از موافقت کمیته مسکن کمیسیون متبوعش با افزایش سرمایه بانک مسکن در راستای تولید واحدهای مسکونی برای اقشار کم درآمد خبر داد.

به گزارش روابط عمومی بانک کارآفرین به نقل از ایبِنا، «سیدابوالفضل موسوی‌بیوکی» با اشاره به جزییات جلسه کمیته مسکن کمیسیون عمران مجلس، گفت: در این جلسه راهکارهای افزایش تولید مسکن اقشار کم درآمد جامعه با حضور نماینده بانک‌های مختلف کشور و معاون وزیر راه و شهرسازی مورد بررسی واقع شد.

نماینده مردم یزد در مجلس شورای اسلامی، با بیان این که طبق قانون ساماندهی مسکن وزارت راه و شهرسازی باید نسبت به تامین زمین برای تولید مسکن اقدام کند، افزود: تامین مالی ساخت مسکن یکی از مهم‌ترین اولویت‌هایی است که برای تولید بیشتر واحدهای مسکونی نیاز است.

موسوی بیوکی با تاکید بر این که سیستم تامین منابع مالی برای تولید مسکن به ویژه توجه به مسکن کم‌درآمدها از جمله مسکن اجتماعی، استیجاری و اجاره به شرط تملیک باید مشخص شود، تصریح کرد: تشکیل صندوق زمین و ساختمان و ارایه اوراق رهن ثانویه از جمله ابزارهای تامین این نوع واحدهای مسکونی بوده است.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان این که این ابزارهای مالی و همچنین افزایش سرمایه بانک مسکن و تقویت این بانک به عنوان بانک تخصصی تولید مسکن می تواند در مسیر ساخت و ساز برای قشر کم‌درآمد جامعه موثر باشد، گفت: پیگیری تامین سرمایه بانک مسکن لازم است زیرا بدون این مهم ساخت‌و‌ساز در کشور رونق نمی‌گیرد.

نایب رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی یادآور شد: مباحث مرتبط با بیمه ساختمان نیز از دیگر مواردی بود که در این جلسه مورد رسیدگی واقع شد.

تاریخ : چهارشنبه 17 مرداد 1397 / موضوع : اخبار نظام بانکی / منبع : روابط عمومی

جستجو در اخبار

کلمه کلیدی وارد نمائید :
مرتب سازی :