English | فارسی
شنبه 30 تیر 1397

رشد چشمگیر معاملات خانه‌های قدیمی در تهران

آمار شهریورماه نشان می‌دهد در بازار مسکن شهر تهران واحدهای دارای قدمت بیش از ۱۶ سال رشد ۱۰۲ درصدی را نسبت به مدت مشابه سال قبل تجربه کرده‌اند؛ هرچند هنوز بیش‌ترین تعداد معاملات در بخش واحدهای کمتر از ۵ سال ساخت است.

به گزارش روابط عمومی بانک کارآفرین به نقل از ایسنا، بررسی آمار موجود حاکی از آن است که در شهریورماه بیش‌ترین تعداد معاملات مسکن شهر تهران از نظر متراژ مربوط به واحدهای ۶۰ تا ۷۰ متر، بیش‌ترین معاملات از نظر قیمت مربوط به واحدهای ۳ تا ۳.۵ میلیون تومان درهر متر مربع و بیش‌ترین معاملات از نظر سن بنا مربوط به واحدهای کمتراز ۵ سال ساخت است.

بر اساس این گزارش، واحدهای کمتر از پنج سال ساخت سهم ۴۷.۵ درصدی را از کل معاملات به اختصاص اختصاص داده و واحدهای دارای قدمت بیش از ۱۱ سال جمعا ۳۶.۶ درصد معاملات را در بر می گیرد. اما نکته اینجاست که سهم واحدهای ۱۶ سال به بالا از نظر تعداد معاملات جهش ۱۰۲ درصدی را تجربه کرده است.

در شهریورماه سال جاری تمایل به خرید واحدهای قدیمی ۱۶ تا ۲۰ سال ۶۰ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد داشته است. البته سهم مذکور در حال حاضر ۱۲ درصد از کل معاملات را به خود اختصاص می دهد اما سال گذشته این رقم ۸.۲ درصد بوده است.

همچنین آپارتمان‌های دارای عمر بیش از ۲۰ سال نیز طی یک سال اخیر فروش خوبی داشته اند. از شهریورماه سال قبل تا امسال خرید و فروش واحدهای مسکونی ۲۰ ساله ۴۱ درصد رشد یافته و هم اکنون ۹.۲ درصد از کل معاملات را به خود اختصاص می‌دهد. سهم مذکور در مدت مشابه سال قبل ۷.۱ درصد از کل معاملات بود.

تاریخ : دوشنبه 17 مهر 1396 / موضوع : اخبار اقتصادی / منبع : روابط عمومی

جستجو در اخبار

کلمه کلیدی وارد نمائید :
مرتب سازی :