English | فارسی
سه شنبه 24 مهر 1397

هشدار نسبت به خرید استارت‌آپ‌ها

معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری گفت: خرید استارت آپ معنا ندارد و سرمایه‌گذاران باید با فعالیت به صورت سرمایه-گذاری جسورانه در چند شرکت نوپا با تامین مالی و دریافت بخشی از سهام سرمایه‌گذاری داشته باشند.

به گزارش روابط عمومی بانک کارآفرین به نقل از ایبِنا، «سورنا ستاری» درباره حضور بخش خصوصی در اکوسیستم استارت‌آپی گفت: بخش خصوصی انعطاف‌پذیر و چابک است و نیاز به درآمدزایی دارد.

وی افزود: به همین دلیل زمانی که بخش خصوصی در اکوسیستم استارت آپی کشور فعالیت می‌کند، کسب‌و‌کارهای فعال در این حوزه مانند بسیاری از کسب و کارهای دولتی ضررده نیستند و به سراغ نیاز بازار، ارائه خدمات ارزش افزوده می‌روند تا سودآوری داشته باشند.

معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری تاکید کرد: توسعه اکوسیستم استارت آپی و دانش بنیان به فرهنگ سرمایه‌گذاری خطر‌پذیر، مشارکت بخش خصوصی و ورود سرمایه‌های خارجی نیاز دارد؛ بر همین اساس باید بستر سرمایه‌گذاری در استارت آپ‌ها بدون دخالت دولت ایجاد شود و صندوق‌های تامین مالی وارد بورس شوند.

وی با بیان این که خرید استارت آپ معنا ندارد، اظهار داشت: بسیاری از سرمایه‌گذاران داخلی در آرزوی خرید   استارت-آپ‌های هدف‌دار و غنی هستند؛ در حالی که باید بدانند که خرید استارت آپ معنی و مفهوم درستی ندارد و فرد سرمایه‌گذار باید با فعالیت به صورت سرمایه‌گذاری جسورانه در چند شرکت نوپا با تامین مالی و دریافت بخشی از سهام سرمایه‌گذاری داشته باشد.

ستاری افزود: صندوق‌های سرمایه‌گذاری خطر پذیر یک ضرورت برای کشور محسوب می‌شود و برای تحقق اهداف در حوزه تامین مالی باید ۴۰  درصد از سرمایه گذاری‌های کشور از طریق  VCها (سرمایه‌گذاری خطرپذیر) انجام شود.

تاریخ : دوشنبه 24 اردیبهشت 1397 / موضوع : اخبار اقتصادی / منبع : روابط عمومی

جستجو در اخبار

کلمه کلیدی وارد نمائید :
مرتب سازی :