English | فارسی
چهارشنبه 02 خرداد 1397

اختصاص خطوط اعتباری برای تعیین تکلیف سپرده های مردم

رییس کل بانک مرکزی ایران با انتقاد از کسانی که در موضوع ساماندهی موسسه های غیرمجاز سیاسی برخورد می کنند، تاکید کرد: بانک مرکزی برای صیانت از سپرده های مردم، به تناسب دارایی های شناخته شده این موسسه ها، خطوط اعتباری به سپرده گذاران اختصاص می دهد.

به گزارش روابط عمومی بانک کارآفرین به نقل از ایرنا، «ولی الله سیف» ضمن تشریح ریشه های شکل گیری و رشد موسسه های غیرمجاز و مهم ترین اقدام های دولت یازدهم در برخورد با آنها خاطرنشان کرد، موسسه های غیرمجاز از دولت-های پیش به دولت یازدهم به ارث رسیده است اما برخی موضوع را سیاسی کرده اند و اظهارنظرهایی می کنند که موانعی را بر سر راه ساماندهی به وجود می آورد.

بر اساس این گزارش، بانک مرکزی برای ساماندهی برخی از این موسسه ها از خطوط اعتباری خود استفاده کرده است که می توان به انحلال موسسه ثامن الحجج اشاره کرد. برای حل این مشکل 2 هزار و 200 میلیارد تومان (22 هزار میلیارد ریال) از منابع بانک مرکزی پرداخت شده و حدود 2 هزار و 200 میلیارد تومان تعهد پرداخت است.

به گفته سیف، در موضوع تعاونی منحله فرشتگان نیز تاکنون متناسب با دارایی های شناسایی شده این تعاونی، مبالغی را برای سپرده گذاران به صورت خط اعتباری در نظر گرفته شده است. اختصاص این خطوط اعتباری با هدف تسریع در پرداخت سپرده سپرده گذاران انجام می شود.

تاریخ : شنبه 27 خرداد 1396 / موضوع : اخبار نظام بانکی / منبع : روابط عمومی

جستجو در اخبار

کلمه کلیدی وارد نمائید :
مرتب سازی :