English | فارسی
دوشنبه 07 خرداد 1397

بخشنامه دولت در زمینه استفاده از صندوق های فروشگاهی

با تصویب و ابلاغ بخشنامه دولت در زمینه چگونگی استفاده از صندوق های مکانیزه فروشگاهی، یک گام دیگر برای اجرای این بند از قانون مالیات های مستقیم و بهره گیری از معافیت های ناشی از اجرای آن برداشته شد.

به گزارش روابط عمومی بانک کارآفرین به نقل از ایرنا، این آیین نامه در جلسه هجدهم تیر ماه جاری هیات وزیران به تصویب رسیده و 24 تیر ماه اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری آن را برای اجرا ابلاغ کرده است.

بر اساس این گزارش، در این آیین نامه سامانه صندوق فروش شامل سامانه ای اعم از صندوق فروش یا رایانه یا نرم افزار کاربردی شامل سخت افزار و نرم افزار است که امکان اتصال به سامانه سازمان امور مالیاتی را برای ثبت اطلاعات خرید و فروش کالا و خدمات واحد کسب و کار داشته باشد. این سامانه براساس استانداردهای نرم افزاری و سخت افزاری که توسط سازمان و با همکاری وزارتخانه های ارتباطات و فناوری اطلاعات و صنعت، معدن و تجارت طراحی و مدیریت می-شود.

بر این اساس، دولت در این آیین نامه سازمان امور مالیاتی را مکلف کرده است با همکاری وزارت صنعت، معدن و تجارت و اتاق به تدریج و براساس اولویت، اشخاص مشمول را تعیین و مراتب را حداکثر تا پایان شهریورماه هر سال از طریق درج در یکی از روزنامه های کثیرالانتشار و روزنامه رسمی کشور اعلام کند. همچنین اشخاص مشمول مکلف شده اند پس از انتشار آگهی فراخوان، حداکثر تا پایان دی ماه همان سال نسبت به ثبت درخواست تخصیص شماره شناسه در درگاه عملیات الکترونیکی سازمان با ذکر ویژگی و مشخصات سامانه صندوق فروش اقدام کنند.

در مواد مربوط به معافیت مالیاتی دارندگان سیستم مکانیزه فروش نیز آمده است: معادل 10 درصد از مالیات ابرازی عملکرد اشخاص مشمول که توسط سازمان ملزم به استفاده از سامانه صندوق فروش شده اند مشروط به رعایت مفاد این آیین نامه برای مدت دو سال اول بخشوده خواهد شد.

تاریخ : دوشنبه 26 تیر 1396 / موضوع : اخبار اقتصادی / منبع : روابط عمومی

جستجو در اخبار

کلمه کلیدی وارد نمائید :
مرتب سازی :