English | فارسی
چهارشنبه 23 آبان 1397

آغاز ثبت‌نام از متقاضیان وام اشتغال از 18 دی ماه

معاون وزیر کار از آغاز ثبت نام متقاضیان دریافت وام اشتغال روستایی از طریق سایت کارا خبر داد.

به گزارش روابط عمومی بانک کارآفرین به نقل از ایبِنا، «عیسی منصوری» از اختصاص ۲۰ هزار میلیارد تومان برای اشتغال فراگیر دانش‌آموختگان خبر داد و گفت: بانک مرکزی ۲۰ هزار میلیارد تومان برای اجرای طرح اشتغال فراگیر دانش-آموختگان دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی اختصاص داد.

بر اساس این گزارش، معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت کار اظهار داشت: علاوه بر این معادل یک و نیم میلیارد دلار برای اشتغال روستاییان اختصاص یافت.

وی افزود: ثبت‌نام رسمی از متقاضیان برای دریافت تسهیلات اشتغال روستایی و اشتغال دانش آموختگان از 18 دی ماه در سایت کارا آغاز می‌شود.

منصوری خاطرنشان کرد: در اجرای طرح اشتغال فراگیر برای سال ۹۶ ایجاد ۹۵۱ هزار فرصت شغلی در نظر گرفته شده و ۶۵۰ هزار شغل از این فرصت‌ها در رشته‌های پُراشتغال است.

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت کار افزود: طرح کارورزی دانش‌آموختگان از تیر امسال آغاز شده و این طرح می-تواند متناسب نبودن تحصیلات دانش‌آموختگان با نیازهای بازار کار را در کوتاه‌مدت حل کند.

منصوری گفت: دانش‌آموختگان در این طرح ۴ تا ۶ ماه در واحدهای مرتبط با درس‌شان کارورزی می‌کنند و ماهانه حدود ۳۰۰ هزار تومان به آنها پرداخت می‌شود.

بر این اساس، ۸۰ درصد کسانی که دوره‌های کارورزی را می‌گذرانند در همان واحدها یا واحدهای جنبی مشغول به کار می‌شوند.

تاریخ : یکشنبه 17 دی 1396 / موضوع : اخبار اقتصادی / منبع : روابط عمومی

جستجو در اخبار

کلمه کلیدی وارد نمائید :
مرتب سازی :