English | فارسی
چهارشنبه 02 خرداد 1397

تکذیب کنترل حساب سهامداران

به گفته معاون حقوقی سازمان بورس و اوراق بهادار، هیچ گاه و به هیچ وجه درخواستی برای کنترل حساب و مکالمات سهامداران وجود نداشته است.

به گزارش روابط عمومی بانک کارآفرین به نقل از ایبنا، «جعفر جمالی» تاکید کرد: مرکز معاونت حقوقی سازمان بر پیشگیری و ارتقای سلامت، سمت‌گیری برای تأمین امنیت سرمایه‌گذاری و ایجاد بازار منصفانه، شفاف و کارآمد است. اصولا تلقی این که مقام ناظر بازار سرمایه و فعالان هم جهت نبوده و از هم منفک هستند، تعبیر دقیقی نیست. هدف همه ارکان، بازیگران و فعالان بازار ایجاد نظم و شفافیت است که همگی در این "تنظیم‌گری" به نحوی سهیم‌اند و یک هدف دارند.

بر اساس این گزارش، معاون حقوقی سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: هدف اصلی مقام ناظر و فعالان، ایجاد بازاری کارآمد است؛ لذا باید موانع فعالیت و کسب و کارها رفع و گردش امور تسهیل شود. به طور مثال در حال حاضر پراکندگی و انباشتگی مقررات ایجاد مشکل می‌کند در نتیجه لازم است مقررات دست و پاگیر و مبهم شناسایی و در جهت رفع موانع، نشاط بازار و فعالیت‌های اقتصادی اصلاح شوند.

وی در ادامه اشاره کرد: برخی محدودیت‌ها مانند منع خرید و فروش اوراق بهادار توسط کارکنان نهادهای مالی، حجم مبنا، نحوه نظارت بر بازارهای سرمایه، مساله پیش‌بینی سود، موضوع شناسایی و پرداخت سود سهام، با توجه به تجربه کشورهای دیگر، از جمله مواردی هستند که باید مورد بازنگری قرار گیرند، تا امنیت سرمایه‌گذاری و سهولت کسب و کار تأمین شود و همچنین نظر برنامه ‌ریزان کشور در پیاده سازی اقتصاد مقاومتی و تسهیل تأمین مالی بنگاه های تولیدی تامین و در پی آن اشتغال، عملیاتی شود.

جمالی با بیان این که این مهم تنها با اعتماد به فعالان و احترام به حریم خصوصی آنان دست یافتنی است، اضافه کرد: در همین راستا باید گفت، با دستگاه‌های مختلف جلساتی تنظیم شده و در این جلسات از نهادهای مالی، کارگزاران، ناشران، و اشخاص صاحب ‌نظر دعوت خواهد شد تا با همکاری جمعی، این هدف حاصل شود.

تاریخ : شنبه 27 خرداد 1396 / موضوع : اخبار بورس / منبع : روابط عمومی

جستجو در اخبار

کلمه کلیدی وارد نمائید :
مرتب سازی :