English | فارسی
یکشنبه 06 خرداد 1397

تصویب تحریم‌های جدید آمریکا علیه ایران

نمایندگان مجلس سنای آمریکا در شرایطی روز پنج‌شنبه طرح جامع تحریم‌های ایران را به تصویب رساندند که بسیاری این اقدام را مخالف روح برجام و موجب واکنش متقابل ایران می‌دانند.

به گزارش روابط عمومی بانک کارآفرین به نقل از دنیای اقتصاد، طرح تحریم‌های غیرهسته‌ای موسوم به «قانون مقابله با اقدامات بی‌ثبات‌کننده ایران- 2017» با 98 رأی موافق و تنها دو رأی مخالف در فهرست مصوبات مجلس سنا قرار گرفت. این طرح پس از تصویب در مجلس سنا برای تبدیل شدن به قانون باید در مجلس نمایندگان آمریکا نیز تصویب شود و سپس به امضای «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا برسد.

در واکنش به این اقدام، برنی سندرز سناتور دموکرات و نامزد پیشین انتخابات ریاست جمهوری آمریکا ضمن انتقاد از این موضوع، هشدار داده که تحریم‌های جدید برجام را به مخاطره می‌اندازد. همزمان معاون وزیر خزانه‌داری سابق آمریکا نیز چندی پیش در نامه‌ای هشدار داده این پیش‌نویس توافق هسته‌ای با ایران را تضعیف کرده و موجب واکنش‌های وحشتناکی در داخل ایران خواهد شد. در ایران نیز واکنش‌ها به این اقدام مجلس سنا باعث طرح موضوعات مختلفی شده است. در همین خصوص، سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: پیش نویس طرح مقابله با اقدامات سنای آمریکا با همکاری این کمیسیون و مرکز پژوهش‌های مجلس تهیه شده است.

تاریخ : شنبه 27 خرداد 1396 / موضوع : اخبار اقتصادی - اخبار بین الملل / منبع : روابط عمومی

جستجو در اخبار

کلمه کلیدی وارد نمائید :
مرتب سازی :