English | فارسی
سه شنبه 24 مهر 1397

شرط افزایش سقف وام خانه اولی‌ها

عضو هیات مدیره بانک مسکن گفت: شرط افزایش سقف وام صندوق پس انداز مسکن یکم تعریف سرفصل جدید برای تزریق منابع به بانک است.

به گزارش روابط عمومی بانک کارآفرین به نقل از ایبِنا، «محمدعلی دهقان‌دهنوی» درباره احتمال افزایش سقف تسهیلات صندوق یکم اظهار داشت: امکان افزایش سقف تسهیلات در مدل فعلی وجود ندارد و این اقدام تنها با تعریف سرفصل جدید برای تزریق منابع به بانک امکان‌پذیر خواهد شد که یکی از راه‌ها، سپرده‌گذاری ریالی صندوق توسعه ملی در بانک مسکن است.

وی درباره منابع و مصارف صندوق یکم نیز گفت: مدل فعلی صندوق یکم هیچ مشکلی ندارد اما این صندوق برای دوره‌ای خاص طراحی شده بود که به دلیل جذابیت آن توافق شد که این روند ادامه پیدا کند، با توجه به اینکه برای توازن منابع و مصارف استمهال وام مسکن مهر تا سال ۱۴۰۱ دیده شده بود، برای اینکه این صندوق پس از آن ادامه فعالیت داشته باشد باید مدل جدیدی تعریف شود.

وی درباره کاهش نسبت سهم ارزش وام به قیمت مسکن با توجه به افزایش قیمت چند ماه گذشته در بازار مسکن تصریح کرد: افزایش قیمت ناهمگن و نقطه ای آنهم فقط در شهر تهران صورت گرفته که گزارش قابل اتکایی نیست اما اگر در آینده تغییرات محسوسی در بازار صورت گیرد با کسب مجوز از بانک مرکزی و شورای پول و اعتبار برنامه‌های جدیدی اجرا خواهد شد.

دهقان درباره اخباری مبنی درخواست ضامن علاوه بر در رهن قرار گرفتن سند برای ارائه تسهیلات در برخی شعب بانک مسکن گفت: برای ارائه تسهیلاتی که در قبالش سند در رهن قرار می‌گیرد نیاز به ضامن نیست اما در برخی موارد اگر بانک از توانایی پرداخت اقساط اطمینان حاصل نکند یک ضامن ابرازی درخواست می‌کند.

عضو هیات مدیره بانک مسکن در بخش دیگری از سخنانش گفت: از ابتدای سال تا ۲۰ اردیبهشت ماه ۵۹۱۲ فقره تسهیلات مشارکت مدنی به مبلغ ۲۰۹۶ میلیارد ریال توسط بانک مسکن پرداخت شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۸۲ درصد از نظر تعداد و ۱۶۷ درصد در مبلغ رشد داشته است.

تاریخ : دوشنبه 24 اردیبهشت 1397 / موضوع : اخبار اقتصادی / منبع : روابط عمومی

جستجو در اخبار

کلمه کلیدی وارد نمائید :
مرتب سازی :