English | فارسی
چهارشنبه 04 مهر 1397

امضای قرارداد همکاری بین بانک کارآفرین و اگزیم‌بانک کره جنوبی

قرارداد بزرگترین وام خارجی پسابرجام با خط اعتباری 8 میلیارد یورویی به منظور تأمین مالی بلندمدت، در شهر سئول به امضای بانک كارآفرین و اگزیم‌بانک کره جنوبی (K-EximBank) رسید.

به گزارش روابط عمومی بانک کارآفرین، این قرارداد به منظور ایجاد بستر مناسب جهت تامین مالی انجام پروژه‌های داخلی در اوایل شهریورماه سال جاری امضا شده و بانک كارآفرین به عنوان یکی از دوازده بانک عامل، آمادگی خود را برای تامین مالی پروژه‌های مربوطه و در قالب قرارداد امضا شده با اگزیم‌بانک (K-EximBank) کره‌جنوبی اعلام داشته است.

بر اساس این گزارش، قرارداد تامین مالی مزبور، به منظور بهره‌مندی پروژه‌های متعدد با مبلغ بیش از 8 میلیارد یورو (معادل حدود 10 میلیارد دلار) و برای دوره بازپرداخت حداكثر 10 سال به امضا رسیده و بخش‌های دولتی و خصوصی که شرایط استفاده از آن را داشته باشند، می‌توانند از این خط اعتباری در کلیه پروژه‌ها استفاده نمایند.

به دنبال رفع تحریم‌های ناعادلانه علیه جمهوری اسلامی ایران، پیش‌نویس متن موافقتنامه مالی و ضمانتنامه مربوطه از اگزیم‌بانک کره دریافت شد و توسط بانک مرکزی، بانک‌های عامل کشور و سازمان سرمایه‌گذاری و کمک‌های اقتصادی و فنی مورد بررسی قرار گرفت. پس از برگزاری جلسات و مذاكرات مكرر، این قرارداد به امضای طرفین رسید.

لازم به ذکر است كه مشتریان گرامی می‌توانند به منظور اخذ اطلاعات تكمیلی در خصوص نحوه استفاده از این تسهیلات، با مدیریت امور بین‌الملل بانک كارآفرین (شماره تلفن‌های 88550643 و 85513721) تماس حاصل نمایند.

تاریخ : یکشنبه 26 شهریور 1396 / موضوع : اخبار داخلی / منبع : روابط عمومی

جستجو در اخبار

کلمه کلیدی وارد نمائید :
مرتب سازی :