English | فارسی
دوشنبه 07 خرداد 1397

برگزاری اولین جلسه کمیته مشترک بانکی ایران و ویتنام

رییس کل بانک مرکزی در دیدار با قائم مقام بانک مرکزی ویتنام با بیان این که شاهد اولین جلسه کمیته مشترک بانکی ایران و ویتنام هستیم تصریح کرد: خوشبختانه مذاکرات مفید و سازنده ای بین هیات های کارشناسی دو کشور انجام شده است که امید می رود این دیدارها، چشم انداز روشنی برای تعمیق روابط طرفین در زمینه های بانکی فراهم آورد.

به گزارش روابط عمومی بانک کارآفرین به نقل از بانک مرکزی، «ولی اله سیف» در دیدار خانم «نگوین تای هانگ»، مذاکرات هیات های طرفین را در چارچوب کمیته مشترک بانکی دو کشور عنوان کرد و گفت: در سفر به ویتنام به همراه رییس جمهوری شاهد علاقمندی روسای دو کشور برای گسترش روابط دوجانبه بودیم. بر این اساس لازم است تمام تلاش ها برای ایجاد ارتباطات کامل بین بانک های تجاری دو کشور در دستور کار قرار گیرد. ضمن آن که پیش نیاز روابط مناسب اقتصادی، داشتن روابط بانکی قوی و مستحکم است.

بر اساس این گزارش، در این دیدار خانم «نگوین تای هانگ» ضمن ابراز خرسندی از مذاکرات طرفین گفت: از علاقمندی روسای دو کشور ایران و ویتنام کاملا‍ آگاه هستیم و این امر بستر مناسبی برای بررسی ظرفیت همکاری-های تجاری، بانکی و سرمایه گذاری را فراهم خواهد کرد.

این مقام بانکی ویتنامی خواستار برگزاری مستمر و دوره ای جلسات کمیته مشترک بانکی ایران و ویتنام به منظور بررسی راه های گسترش بانکی شد و گفت: هیات های کارشناسی طرفین علاقمند به استمرار جلسات مشترک برای انتقال تجربیات و رفع ابهامات در زمینه های بانکی و تجاری هستند.

گفتنی است هیات بانکی ویتنام به سرپرستی قائم مقام بانک مرکزی آن کشور عصر دیروز (25 تیر ماه) در جلسات جداگانه ای با کارشناسان بانک مرکزی در حوزه های ارزی، بین الملل و نظام های پرداخت راه کارهای گسترش  همکاری ها را بررسی کردند.

تاریخ : دوشنبه 26 تیر 1396 / موضوع : اخبار بین الملل - اخبار نظام بانکی / منبع : روابط عمومی

جستجو در اخبار

کلمه کلیدی وارد نمائید :
مرتب سازی :