مدیرعامل

مدیرعامل خدای متعال را سپاسگزارم که فرصت همراهی و همگامی با خانواده بزرگ کارآفرین را در این مقطع زمانی به بنده عنایت کرد تا با سعی و تلاش یکایک کارکنان بانک در تمامی رده‌های سازمانی، بانکی پیشرو، نام‌آور و خلاق در صنعت بانکداری‌ کشور محسوب شویم.
بسیار خوشوقتم که امروز، در مصدر مسئولیت بانکی قرار گرفته‌ام که از پیشگامان و پیشتازان تأسیس بانک خصوصی در کشور است. این بانک 19 سال پیش به عنوان یک بنگاه مالی و انتفاعی برای خدمت‌رسانی به مردم آغاز به کار کرد و طی این سال‌ها با تمامی فراز و نشیب‌های پیش رو، با گام‌های استوار به راه خود ادامه داده است و این روند کماکان ادامه خواهد داشت.
امروزه بانکداری در مقایسه با دو دهه گذشته تفاوت اساسی پیدا کرده است. با بروز و ظهور فناوری‌های دیجیتال که از آن به عنوان انقلاب صنعتی سوم یاد می‌شود، تمامی ابعاد و جنبه‌های زندگی از جمله اقتصاد و به تبع آن صنعت بانکداری دستخوش تحولات جدی و عمیق شده است. به نحوی که با توجه به پیشرفت‌های اطلاعاتی و تکنولوژیکی به ویژه در یک دهه اخیر، آینده صنعت بانکداری در دنیا، بر گسترش و توسعه هر چه بیشتر بانکداری الکترونیک استوار شده است. بانک کارآفرین در راستای تحقق هر چه بیشتر شعار اصلی بانک «دانش جهانی، راه حل ایرانی» در صدد تقویت هر چه بیشتر ارائه خدمات به ویژه در بخش بانکداری الکترونیک است. به یاری خداوند و همت والای شما کارکنان صدیق و دلسوز، بنده به عنوان عالی‌ترین مقام اجرایی بانک، حداکثر تلاش خود را برای تحقق این امر به کار خواهم بست.
اصولاً دنیا به سمتی پیش می‌رود که قواعد، اصول و نظارت‌های بانکی نسبت به گذشته سخت‌تر، دقیق‌تر و موشکافانه‌تر شده است و بنابراین نه‌تنها در ایران، بلکه در تمامی کشورهای دنیا، بانکداری و مدیریت مؤسسات و بنگاه‌های اقتصادی کوچک و بزرگ کار آسانی نیست. قواعد و قوانین بین‌المللی ایجاب می‌کند که در این عرصه با دانش و آگاهی کامل گام برداریم و با پذیرش و رعایت استانداردها و قواعد بین‌المللی، در جهت بهبود جایگاه موجود و رقابت در فضای سخت و دشوار تلاش کنیم. امیدوارم در دوران مسئولیت بنده، تطبیق با قوانین و مقررات و استانداردهای بین‌المللی بیش از گذشته در دستور کار قرار بگیرد تا در عرصه تعاملات بین‌المللی، به عنوان بانکی درخور و قابل اعتنا قلمداد شویم.
چشم‌انداز بانک کارآفرین، سازمانی چابک و پیشرو در ارائه راه‌حل‌های مالی جامع است و بر اساس سند راهبردی بانک کارآفرین، مأموریت ما به‌عنوان یک بنگاه خدمات مالی، تلاش برای بهبود شرایط اقتصادی کسب‌وکار از طریق ارائه راه‌حل‌های مالی جامع به مشتریان و خلق ارزش پایدار برای ذی‌نفعان است. ارزش‌های بنیادین بانک کارآفرین، یکپارچگی، نوآوری، توانمندسازی مدیریت و نیروی کار، مشتری‌محوری، بهره‌وری و مسئولیت اجتماعی است. انشاءالله در دوران مسئولیت بنده، این ارزش‌ها به جدیت در دستور کار قرار خواهد گرفت و با یاری شما در جهت تحقق آن برخواهم آمد تا همچون گذشته، بانکی سرآمد، خوش‌نام، معتبر و قانونمند در صنعت بانکداری کشور باشیم.

حمید تهرانفر
مدیرعامل