تسهیلات ثمرآفرین

طرح جهش تولید بانک کارآفرین به منظور بهبود ترکیب منابع بانک و جذب منابع جدید ارزان‌قیمت و استفاده بهینه از قابلیت‌ها و پتانسیل‌های موجود در بانک در جهت افزایش، حفظ و نگهداری منابع ارزان‌قیمت و ارزش‌آفرینی برای مشتریان حقیقی و حقوقی و پرسنل مشتریان حقوقی و همچنین فراهم نمودن ساز و کارهای لازم در این رابطه، طرح اعتباری ثمرآفرین را طراحی و ارائه نموده است. مشتریان گرامی بر اساس شرایط و ضوابط زیر می‌توانند از این تسهیلات بهره‌مند شوند:


گروه هدف

  • کلیۀ مشتریان حقیقی با افتتاح حساب جاری بدون دسته چک ویژه طرح بنام خود و پس از طی حداقل مدت زمان تعیین شده (از زمان افتتاح سپرده) و مطابق با امتیاز کسب شده بابت سپرده، می‌توانند در اولویت ارائه درخواست جهت اخذ تسهیلات قرار گیرند. مشتریان حقیقی می توانند در صورت تمایل، امتیاز استفاده از اولویت دریافت تسهیلات را به اقارب خود (پدر، مادر، همسر، فرزند، برادر و خواهر) منتقل و نسبت به معرفی احدی از اقارب خود جهت استفاده از اولویت دریافت تسهیلات اقدام نمایند.
  • کلیۀ مشتریان حقوقی با افتتاح حساب جاری بدون دسته چک ویژه طرح بنام خود و پس از طی حداقل مدت زمان تعیین شده (از زمان افتتاح سپرده) و مطابق با امتیاز کسب شده بابت سپرده، می توانند پرسنل زیر مجموعه خود را جهت استفاده از اولویت دریافت تسهیلات معرفی نمایند.

شرایط سپرده‌گذاری

به منظور ایجاد سهولت در جذب منابع در چارچوب طرح مذکور، نحوه سپرده‌گذاری در حساب جاری بدون دسته چک ویژه طرح، هم به صورت یک‌جا و هم تدریجی فراهم می باشد. شرایط لازم جهت سپرده‌گذاری به منظور بهره‌مندی از اولویت اعطای تسهیلات به شرح زیر می‌باشد:

حداقل مدت سپرده‌گذاری و بهره‌مندی از اولویت اعطای تسهیلات 90 روز (3 ماه)
حداقل میزان سپرده‌ 10 میلیون ریال

همچنین سقف تسهیلات و نحوه بازپرداخت آن به شرح زیر می‌باشد:

تسهیلات قرض الحسنه 200 میلیون ریال 36 ماه
تسهیلات مرابحه 2 میلیارد ریال 48 ماه

پارامترهای اعطای تسهیلات

  • اعطای تسهیلات طرح حاضر در قالب عقد قرض‌الحسنه و مرابحه و بر اساس مبلغ معدل حساب جاری اشخاص حقیقی و حقوقی طی دوره زمانی میانگین/معدل‌گیری (یک‌ماهه، سه‌ماهه، شش‌ماهه، یکساله و ...) وفق شرایط و ضوابط ابلاغی در طرح حاضر امکان پذیر می‌باشد.
  • نوع تسهیلات قابل اعطا در بسته حاضر شامل تسهیلات قرض‌الحسنه جهت رفع نیازهای ضروری و نیز تسهیلات مرابحه خرید کالاها و لوازم مصرفی بادوام و تعمیر و بازسازی واحدمسکونی مشتریان حقیقی و پرسنل/اقارب معرفی شده از سوی مشتریان حقیقی و حقوقی وفق شرایط و ضوابط ابلاغی می باشد.
  • نرخ کارمزد تسهیلات قرض‌الحسنه وفق شرایط و ضوابط ابلاغی و در حال حاضر 4 درصد و نرخ سود تسهیلات مرابحه وفق ضوابط ابلاغی از سوی بانک مرکزی و در حال حاضر حداکثر 18 درصد می‌باشد.
  • اعطای تسهیلات در قالب طرح حاضر، بدون وثیقه نقد الزامی می‌باشد.
  • دوره بازپرداخت تسهیلات: برای تسهیلات قرض‌الحسنه حداکثر 36 ماه و برای تسهیلات مرابحه حداکثر 48 ماه و فاصله اقساط تسهیلات صرفاً ماهیانه می‌باشد.

مشتریان محترم جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد طرح ثمرآفرین می‌توانند با مرکز تماس این بانک به شماره 23350-021 تماس حاصل نموده و یا به یکی از شعب آن مراجعه فرمایند.

ثمرآفرین