سامانه رمزآفرین

تاکنون از دستگاه تولید رمز یک‌بارمصرف (توکن سخت‌افزاری) جهت تولید رمز ورود به اینترنت‌بانک یا ایجاد و تائید تراکنش‌های مالی استفاده می‌شد. با عنایت به این که عمر باطری دستگاه‌های مذکور محدود بوده و ضمناً تهیه، نگهداری و استفاده از دستگاه‌های سخت‌افزاری برای مشتریان با مشکلاتی همراه بوده است، امکان جدید استفاده از نرم‌افزار موبایلی تولید رمز یک‌بارمصرف برای سامانه اینترنت‌بانک (اعم از اشخاص حقیقی و حقوقی) با نام «نرم‌افزار رمزآفرین» ایجاد شده است.

نسخه فعلی نرم‌افزار رمزآفرین، در حال حاضر برای تلفن همراه / دستگاه‌های هوشمند ذیل قابل فعال‌سازی و استفاده است:

  • سیستم عامل اندروید نسخه 5 به بالا
  • سیستم عامل iOS نسخه 10 به بالا

مشتریانی که تاکنون نسبت به فعالسازی خدمات مالی در اینترنت‌بانک اقدام ننموده‌اند، کماکان می‌توانند با استفاده از رمز استاتیک در اختیار به سامانه اینترنت‌بانک خود ورود نمایند. لکن صرفاً عملیات غیر مالی برای ایشان فعال بوده و امکان انجام عملیات مالی را نخواهند داشت. مشتریان مذکور در صورت تمایل به فعالسازی خدمات مالی اینترنت‌بانک و دریافت توکن نرم‌افزاری، باید به شعبه مراجعه نمایند.

همچنین مشتریان جدید سامانه اینترنت‌بانک باید با مراجعه به شعبه نسبت به دریافت خدمات سامانه اینترنت‌بانک و همچنین فعالسازی توکن نرم‌افزاری اقدام نمایند.

مشتریان سابق اینترنت بانک کارآفرین که خدمات مالی در اینترنت‌بانک قبلاً برایشان فعال شده و دارای توکن سخت‌افزاری هستند، در صورت تمایل، میتوانند به هر یک از روش‌های حضوری (مراجعه به شعبه) و یا غیرحضوری (از طریق اینترنت‌بانک) نسبت به فعال سازی نرم‌افزار رمز آفرین و استفاده از آن اقدام نمایند.

دانلود فایل PDF

راهنمای نصب و فعالسازی نرم‌افزار رمزآفرین

دانلود فایل PDF

راهنمای فعالسازی نرم‌افزار رمزآفرین به صورت غیرحضوری

چنانچه این صفحه را از طریق مرورگر گوشی همراه خود مشاهده می‌کنید، روی لوگوی سمت راست کلیک کنید. پس از دریافت فایل می‌توانید نسبت به نصب آن اقدام نمایید. همچنین چنانچه این صفحه را با رایانه شخصی و یا لپ‌تاپ مشاهده می‌کنید، می‌توانید فایل را دانلود نموده و به گوشی خود منتقل نمایید.

دریافت نسخه اندرویدچنانچه تلفن همراه شما مجهز به نرم‌افزار بارکدخوان دو بعدی (QR) بوده و به اینترنت متصل باشد، می‌توانید بدون نیاز به اتصال کابل تلفن همراه به رایانه، تنها با اسکن بارکد مورد نظر از روی صفحه مانیتور، فایل نرم‌افزار رمزآفرین را بر روی گوشی دانلود نمایید. برای اسکن بارکد دوبعدی لازم است برنامه بارکدخوان روی تلفن همراه شما نصب شده باشد. در غیر این صورت از مراجع معتبر نسبت به دانلود و نصب نرم‌افزار بارکدخوان اقدام فرمایید.

رمزآفرین نسخه اندروید

چنانچه این صفحه را از طریق مرورگر گوشی همراه خود مشاهده می‌کنید، جهت نصب نرم‌افزار روی لوگوی سمت راست کلیک کنید و گزینه install را انتخاب کنید.

دانلود نسخه آیفون iOS

در صورتی که این صفحه را با رایانه شخصی و یا لپ‌تاپ مشاهده می‌کنید، چنانچه تلفن همراه شما مجهز به نرم‌افزار بارکدخوان دو بعدی (QR) بوده و به اینترنت متصل باشد، می‌توانید با اسکن بارکد مورد نظر از روی صفحه مانیتور، نسبت به نصب نرم‌افزار اقدام نمایید.

رمزآفرین نسخه آیفون