کارآفرین کارت

کارت پرداخت کارآفرین کارت یک کارت بانکی‌ است که با آن می‌توانید از طریق دستگاه‌های خودپرداز برداشت نقدی داشته باشید، انتقال وجه انجام دهید، از موجودی و گردش حساب مربوط به آن باخبر شوید و قبض خدمات شهری خود را بپردازید. همچنین با این کارت می‌توانید از پایانه‌های فروشگاهی یا فروشگاه‌های اینترنتی خرید کنید.

خدمات کارت برداشت بانک کارآفرین

با در دست داشتن کارت بانک کارآفرین، می توانید از درگاه‌های زیر جهت دریافت خدمات این بانک استفاده نمائید:

 • دستگاه‌های خودپرداز بانک های عضو شبکه شتاب
 • پایانه های فروش بانک های عضو شبکه شتاب نصب شده در مراکز خرید و فروشگاه ها
 • تلفن بانک های عضو شبکه شتاب
 • کیوسک بانک های عضو شبکه شتاب
 • تلفن همراه بانک های عضو شبکه شتاب
 • درگاه اینترنتی بانک های عضو شبکه شتاب
 • دستگاه های PIN pad مستقر در شعب بانک

سقف انتقال وجه با استفاده از دستگاه PIN Pad، برابر 150 میلیون ریال از هر کارت و در هر شبانه روز تعیین گردیده است. همچنین علاوه بر سقف 150 میلیون ریال مذکور، مشتریان می توانند تا سقف 30 میلیون ریال دیگر از هر کارت و در هر شبانه روز از سایر درگاه های شتابی شامل دستگاه خودپرداز، اینترنت بانک، همراه بانک، تلفنبانک و کیوسک، نسبت به انتقال وجه شتابی اقدام نمایند. به عبارت دیگر مجموع سقف انتقال وجه شتابی از هر کارت در هر شبانه روز برابر 180 میلیون ریال است که شامل 150 میلیون ریال انتقال وجه کارت به کارت با دستگاه PIN Pad و 30 میلیون ریال انتقال وجه کارت به کارت از سایر درگاه ها می باشد.

 سقف انتقال وجه در درگاه‌های مختلف با استفاده از کارت
 دستگاه Pin Pad با مراجعه به شعبه  150 میلیون ریال
 درگاه‌های شتابی شامل دستگاه خودپرداز، اینترنت بانک، همراه بانک، تلفن بانک و کیوسک  30 میلیون ریال
 مجموع سقف انتقال وجه شتابی از هر کارت در هر شبانه روز  180 میلیون ریال

صدور و فعال نمودن کارت برداشت

1. چنانچه دارای حساب در یکی از شعب بانک کارآفرین می باشید به شعبه مراجعه نمایید. در غیر این صورت ابتدا نسبت به افتتاح حساب در یکی از شعب بانک کارآفرین مورد انتخاب خود اقدام نمایید.
2. نسبت به تکمیل فرم درخواست صدور کارت و تائید شرایط قرارداد مربوطه اقدام نمایید.
3. با دریافت کارت از شعبه، به اولین دستگاه خودپرداز متعلق به بانک کارآفرین مراجعه نموده و با استفاده از رمز کارت اسکرچ، نسبت به تغییر و انتخاب شماره شخصی جدید خود بر اساس توضیحات کاربر شعبه و یا با مراجعه به بروشور مربوطه اقدام نمائید.

نکات مهم

با استفاده از کارت برداشت بانک کارآفرین می‌توانید:

1. با متصل کردن کارت خود به سایر حساب های خویش نزد بانک کارآفرین، در صورت عدم وجود مانده کافی در حساب پیش فرض کارت، با استفاده از گزینه انتقال وجه، از مانده حساب های پشتیبان خود در دستگاه های خودپرداز بانک کارآفرین بهره مند گردید.
2. وجه مورد نیاز خود تا سقف دو میلیون (2،000،000) ریال در هر شبانه روز از دستگاه های خودپرداز شبکه شتاب دریافت نمایید.
3. وجه مورد نظر خود را از حساب بانک کارآفرین به حساب دیگر خود در بانک کارآفرین یا حساب سایر مشتریان بانک کارآفرین، بدون محدودیت ریالی توسط دستگاه های خودپرداز بانک کارآفرین انتقال دهید.
4. وجه مورد نظر خود (تا سقف 30.000.000 ریال در هر شبانه روز) را از حساب بانک کارآفرین به حساب های بانک های عضو شتاب و برعکس از طریق دستگاه های خودپرداز بانک مبدا یا بانک مقصد، انتقال دهید.
5. توسط دستگاه های پایانه شعب بانک های عضو شبکه شتاب وجه مورد نظر خود (تا سقف 150،000،000 ریال در هر شبانه روز) را از حساب بانک کارآفرین به حساب های بانک های عضو شتاب و برعکس انتقال دهید.
6. امکان پرداخت قبوض از طریق خودپردازهای بانک کارآفرین
7. خرید شارژ تلفن همراه از خودپرداز :همراه اول،ایرانسل و تالیا

تذکرات مهم

 • چنانچه کارت خود را در مدت زمان محدودی از دریچه مخصوص کارت برندارید، به منظور حفظ منافع شما، کارت به داخل دستگاه عودت داده می شود و می باید در اولین فرصت ممکن با مراجعه به شعبه دارنده دستگاه در زمان کاری، با ارائه مدارک شناسایی معتبر جهت دریافت کارت خود اقدام نمایید.
 • چنانچه وجوه نقد ارایه شده توسط دستگاه را در مدت زمان محدودی از دریچه محل مخصوص تحویل پول برداشت ننمایید، به منظور حفظ منافع شما، وجه به داخل دستگاه عودت داده می شود. با توجه به اینکه وجه مذکور از حساب شما کسر گردیده است، می باید در اولین فرصت ممکن با مراجعه به شعبه دارنده دستگاه در زمان کاری، با ارائه مدارک شناسایی معتبر موضوع را اعلام نمایید تا مورد بررسی و اقدام لازم قرار گیرد.
 • در نگهداری کارت نهایت دقت را مبذول داشته و از قرار دادن آن روی دستگاه هایی با حوزه الکترومغناطیسی قوی نظیر تلویزیون و مانیتور و همچنین در نزدیکی دستگاه های گرم کننده و یا مقابل نور شدید خورشید و در کنار دفترچه های تلفن مغناطیسی خودداری نمایید.
 • رمز اول کارت برای استفاده در خودپرداز (ATM)، پایانه فروش (POS)، پایانه شعب (PinPad) و کیوسک (Kiosk) می باشد.
 • رمز دوم کارت برای استفاده از خدمات اینترنتی و تلفن بانک، با مراجعه به دستگاه خودپرداز بانک کارآفرین و انتخاب گزینه مربوطه فعال می گردد.
 • توجه داشته باشید به منظور جلوگیری از سوء استفاده احتمالی از کارت شما، در صورتی که رمز کارت در سه نوبت متوالی اشتباه وارد شود، کارت مسدود می گردد.
 • رمز خود را به گونه ای انتخاب نمایید که همیشه به خاطر داشته باشید و یا به صورت نا محسوس و محرمانه به نحوی یادداشت نمایید که قابل دسترسی و شناسایی برای سایر اشخاص نباشد.
 • از افشای رمز اختصاصی خود نزد دیگران و درج آن بر روی کارت و یا مدارک همراه آن جداً خودداری نمایید تا دیگران در صورت دسترسی به کارت شما قادر به استفاده از آن نباشند.
 • از تخصیص رمزهایی مانند شماره شناسنامه، سال تولد و از این قبیل اطلاعات که در ساید مدارک شناسایی شما درج شده اند، خودداری نمایید.
 • چنانچه رمز کارت خود را فراموش کردید به نزدیک ترین شعبه بانک کارآفرین مراجعه و رمز جدید درخواست نمایید.

در صورت مفقود شدن کارت اقدامات زیر را انجام دهید:

چنانچه شماره کارت خود را به خاطر سپرده یا در محل مناسبی درج نموده باشید، با استفاده از رمز دوم کارت خود می توانید در هر زمان سریعاً از طریق تلفن بانک و یا از طریق دستگاه های خودپرداز نسبت به مسدود کردن کارت خود اقدام نمایید. در غیر این صورت می توانید در ساعات اداری با امور مشتریان به شماره 23350، اداره خدمات کارت به شماره 09191381491 و یا نزدیک ترین شعبه بانک کارآفرین تماس گرفته و مراتب را اعلام نمایید.

نکات امنیتی

معمولاً کلاهبرداران پیامک‌هایی با مضامین ذیل برای مشتریان ارسال می‌نمایند و یا به هر نحو با مشتری تماس گرفته می‌شود که با روش‌های مهندسی اجتماعی و فریبنده مشتریان را تشویق و یا وادار به ارسال پول به طرق مختلف می‌نمایند که برخی از آنها به صورت خلاصه در ذیل تشریح شده است.
ارسال پیامک‌های فریب‌دهنده با مضمون «... مبلغ را به این شماره کارت ارسال کن» که یکی از رایج‌ترین شگردهای افراد سودجو برای کلاهبرداری می‌باشد.
از افراد تقاضا می‌گردد که اطلاعات مربوط به شماره حساب، شماره کارت، کداعتبار سنجی (CVV2)، رمز اول یا دوم کارت بانکی از طریق پیامک اعلام و افشا گردد. (در حالی که (CVV2)، رمز اول و دوم محرمانه بوده و نباید افشا گردد.)
ترغیب و فریب مشتری به مراجعه به خودپرداز جهت انتقال وجه به حساب مشتری. (در صورتی که برای انتقال وجه به حساب و کارت مشتریان، نیازی به مراجعه مشتری (صاحب حساب یا کارت مقصد) به مراجعه و حضور در مقابل دستگاه خودپرداز نمی‌باشد. لذا در صورت تماس شخص ناشناس یا مشکوک و درخواست برای حضور مقابل خودپرداز برای گرفتن وجه، مشتری باید هشیاری لازم را داشته باشد.)
مشتریان به پیامک‌هایی که از سوی منابع ناشناس یا غیرمعتبر دریافت می‌شود و درخواست هرگونه خدمات بانکی (اعم از انتقال وجه/ اعلام مانده / اعلام اطلاعات کارت و حساب / اعلام اطلاعات هویتی مشتری و...) در آنها عنوان می‌گردد یا لینک دریافت دانلود اپلیکیشن‌های پرداخت در آنها درج می‌گردد که عموماً با تبلیغات فریبنده و جوایز همراه می‌باشد، نباید اعتماد نمایند.
آگهی‌های تبلیغاتی که عموماً از سرشماره‌های ناشناس ارسال می‌گردند و از مشتری درخواست دریافت وجه دارند را نباید مورد توجه مشریان قرار گیرد.