رمز پویا

از تاریخ 17 بهمن‌ماه 1398 انجام تراکنش‌های مالی برای مبالغ بیش از یک‌ ‌میلیون ریال (مجموعا در هر روز) و همچنین مشاهده‌ موجودی و دریافت صورتحساب کارت‌های بانک کارآفرین از طریق سامانه‌های بانکداری ‌الکترونیک و بدون حضور کارت، تنها از طریق رمز دوم پویا امکان‌پذیر است.

رمز دوم پویا در تمامی تراکنش‌هایی که بدون فیزیک کارت انجام می‌شوند، قابل استفاده است. این رمز یکبار مصرف است و در صورت تحقق حداقل یکی از شرایط ذیل منقضی می گردد:

  • استفاده از رمز دوم پویا توسط مشتری برای انجام تراکنش اعم از اینکه تراکنش موفق یا ناموفق باشد
  • سپری شدن 60 ثانیه از زمان تولید رمز

برای فعال‌سازی رمز دوم پویا ابتدا ضروری است مشتریان گرامی از ثبت صحیح شماره همراه خود در بانک اطمینان حاصل نمایند و در صورت نیاز به منظور ثبت و یا اصلاح شماره همراه خود به شعب بانک مراجعه نمایند.

اعتبارسنجی تلفن همراه مشتری

جهت اطمینان بانک از تعلق داشتن شماره همراه دریافت‌کننده رمز پویا به مشتری، لازم است این شماره نزد بانک به ثبت برسد. این کار به دو روش امکان‌پذیر است:

روش 1: مراجعه به یکی از شعب بانک کارآفرین

روش 2: از طریق همراه بانک کارآفرین

اعتبارسنجی شماره همراه فقط یکبار در ابتدای فعالسازی خدمت رمز دوم پویا باید انجام شود و بعد از آن، نیازی به انجام مجدد این کار نیست. اما اگر شماره همراه شما تغییر کند، لازم است این امر را به یکی از روش‌هایی که گفته شد، به بانک اعلام کنید.

فعالسازی رمز دوم پویا

خدمت رمز دوم پویا برای هر یک از کارت‌های مد نظر شما فعال می‌شود و همچنین می‌توانید روش مطلوب خود را برای دریافت رمز پویا خود مشخص کنید.

روش اول : پیامک

به صفحات پرداخت اینترنتی، سامانه‌های همراه‌بانک و اینترنت‌بانک و اپلیکیشن‌های پرداخت موبایلی گزینه‌ای تحت عنوان درخواست رمز پویا اضافه شده است. هنگام انجام عملیات پرداخت اینترنتی، با انتخاب این گزینه، پیامکی حاوی رمز پویا برای شماره همراه شما ارسال می‌شود.

روش دوم : اپلیکیشن رمزساز ریما

برای استفاده از این روش لازم است گوشی شما هوشمند باشد. ابتدا نرم‌افزار ریما را دریافت و روی موبایل خود نصب کنید (پایین صفحه) و سپس با استفاده از یکی از روش‌هایی که در ادامه گفته می‌شود، فعالسازی رمز پویا را انجام دهید.

روش اول: مراجعه به یکی از شعب بانک کارآفرین

  • دریافت اپلیکیشن از درگاه‌های اعلام‌ شده توسط بانک
  • مراجعه به شعبه و تکمیل فرم درخواست فعال‌سازی کارت‌های مورد نظر برای دریافت رمز یک‌بار مصرف
  • دریافت کد فعال‌سازی برنامه

روش دوم: از طریق نرم‌افزار همراه‌بانک کارآفرین

روش سوم :مراجعه به یکی از خودپردازهای بانک کارآفرین

 

فعالسازی رمز دوم پویای کارت فقط برای کارت‌های متصل به حساب امکانپذیر است و شامل سایر انواع کارت از قبیل کارت هدیه و بن کارت نمی شود.

سامانه ریما

سامانه ریما

بانک کارآفرین به منظور حفظ امنیت کارت‌های برداشت مشتریان و جلوگیری از سوء استفاده‌های احتمالی از کارت‌های مشتریان محترم، نسبت به طراحی و راه‌­اندازی سامانه رمز یکبار مصرف ریما اقدام نموده است که در ادامه به توضیحات بیشتر آن می‌پردازیم.....

دریافت اخرین نسخه نرم افزار ریما برای سیستم عامل اندروید

 

ادامه مطلب

رمز پویای پیامکی

پیامک

دریافت رمز دوم پویا برای پرداخت‌های الکترونیکی از طریق درگاه‌های پرداخت، از طریق پیامک نیز امکان‌پذیر است. مشتریان گرامی می‌توانند پس از فعالسازی رمز پویا، دریافت پیامک را به‌عنوان روش دریافت رمز یک بار مصرف خود انتخاب کنند...

ادامه مطلب