پیام اعضای هیات مدیره بانک کارآفرین به مناسبت فرا رسیدن سال نو

اعضای هیات مدیره بانک کارآفرین به مناسبت فرا رسیدن سال نو پیام‌هایی به شرح زیر صادر کردند:

آقای فرزین محمدرضا فرزین- رئیس هیات مدیره
فرا رسیدن عید نوروز را به خانواده بزرگ بانک کارآفرین تبریک عرض می‌کنم و سلامتی، پیروزی و موفقیت را در تمامی ارکان زندگی یکایک شما آرزومندم. در سایه الطاف بیکران خداوند، خانواده بانک کارآفرین با سعی و تلاش بی‌وقفه مدیران و کارکنان، در دستیابی به اهداف خود در جهت ارتقاء خدمت‌رسانی به عموم جامعه به موفقیت‌های چشمگیری دست یافت. امید است در سال پیش رو نیز در راستای دستیابی به چشم‌انداز، حفظ و ارتقای جایگاه برتر بانک کارآفرین، و افزایش کیفیت خدمات و رضایتمندی کلیه ذینفعان بانک گام‌های استواری برداریم.
بانک کارآفرین از ابتدای تأسیس تاکنون با همت و تلاش تمامی همکاران شعب و ستاد موفقیت‌های زیادی را کسب نموده و انشاءالله پرقدرت و پرتوان این مسیر را ادامه خواهد داد. سال 1397 با همه سختی‌ها، مشکلات و فراز و فرودهایش به پایان رسید. هر چند بانکداری در شرایط امروز کشور کار آسانی نیست و دلیل آن نیز فضای حاکم بر اقتصاد کلان کشور است که بخش عمده‌ای از آن ناشی از مناقشات بین‌المللی است.
خوشبختانه علیرغم محدودیت‌های ناشی از تحریم‌های بین‌المللی در بخش‌های مختلف اقتصادی و به‌ویژه سیستم بانکی، سال جاری را با موفقیت به پایان رساندیم. ازاین‌رو لازم می‌دانم از تمامی اعضای محترم خانواده بانک کارآفرین که با پشتکار فراوان و تلاش خستگی‌ناپذیر خود موجبات حرکت رو به رشد و توسعه همه‌جانبه بانک را فراهم نمودند، تقدیر و تشکر نمایم.
خوشبختانه بانک کارآفرین از لحاظ شاخص‌های عملکردی موفق شد در سال 97 جایگاه خود را در سیستم بانکی و نیز در بین صد شرکت برتر کشور حفظ کند. امیدواریم با تلاش و عزم و اراده قوی و مشارکت تمامی همکاران، این حرکت‌ها در سال جدید نیز تداوم یابد و شاهد اعتلای جایگاه بانک کارآفرین در صنعت بانکداری و عرصه اقتصادی کشور عزیزمان باشیم.
به اعتقاد بنده تعامل، همراهی و همدلی و همفکری تمامی ارکان بانک از مدیران ارشد بانک گرفته تا یکایک کارکنان شاغل در صف و ستاد، به ارتقای بهبود عملکرد کلی بانک منجر خواهد شد. بر همین اساس از تمامی همکاران خدوم و زحمتکش خود در بانک درخواست می‌کنم در سال جدید با انرژی و روحیهای مضاعف در جهت پیشبرد اهداف بانک گام‌های بلندی برداریم.

 

آقای سیف علیشاهی مهدی سیف علیشاهی- نایب رئیس هیات مدیره

سال و فال و مال و حال و اصل و نسل و تخت و بخت
بادت اندر شهریاری برقرار و بر دوام
سال خرم فال نیکو مال وافر حال خوش

اصل ثابت نسل باقی تخت عالی بخت رام

فرا رسیدن عید فرخنده نوروز باستانی 1398 را که یادگار نیاکان و پیام‌آور دوستی و نویدبخش تحول به جایگاهی بس نیکوتر و متعالیتر است، به همه دوستداران نوروز و به ویژه همکاران معزز و گرامی بانک کارآفرین تبریک و تهنیت عرض مینمایم.

حوادث مهم و چالش‌برانگیز اقتصادی در سالی که گذشت، موجب گردید تا صنایع مختلف کشور و از جمله صنعت خطیر بانکداری نیز دستخوش تغییرات زیادی در پیش‌بینیهای خود در ابعاد مختلفی همچون عملکرد، هزینه و درآمد شود. در این میان بانک کارآفرین نیز به عنوان یکی از اعضای خانواده بزرگ این صنعت در کشور از این امر مستثنی نیست.

به لحاظ اهمیت اتخاذ رویه‌های مناسب و اقتضایی برای گذر از شرایط ایجاد شده، نگاه و رویکرد راهبردی مدیران و کارکنان بانک کارآفرین در سطوح مختلف سازمانی صف و ستاد، بر این محور تمرکز یافته تا ضمن رعایت اصول حرفه‌ای و حرکت در چارچوب مقررات و ضوابط، جایگاه بانک کارآفرین را در شبکه بانکی و نزد مردم شریف ایران به عنوان یک بانک خصوصی و شفاف حفظ نموده و آن را ارتقاء بخشد.

در عصر کنونی و خاصه در چند سال اخیر برای همگان محرز و محسوس گردیده که فضای پیرامونی دائماً در حال تغییرات بعضاً لحظه‌ای است. لذا سازمانی در این میان موفق و پیشرو خواهد بود که بتواند روند رو به رشد خود را نسبت به تغییرات محیطی اطراف حفظ و مدیریت نموده، و با لحاظ کردن مؤلفه‌های آینده‌نگرانه و آینده‌پژوهانه، سوار بر موج تغییرات، اصلاحات مناسبی را نیز در مواجهه با این شرایط اعمال و اتخاذ نماید.

بانک کارآفرین به عنوان یک بنگاه اقتصادی، با برخورداری از منابع ارزشمند انسانی توانمند، جوان و آگاه به دانش حرفه‌ای در صنعت بانکداری، با بهره‌برداری صحیح از خلاقیت و نوآوری فردی و گروهی و تدوین برنامه‌های هدفمند و هوشمندانه در راستای ارائه خدمات مطلوب‌تر به مشتریان و افزایش درآمد و کاهش هزینه‌ها، قصد دارد با رویکردی حاکی از بهبود مستمر، ثمربخش‌تر از گذشته به فعالیت حرفه‌ای خود ادامه داده و منافع ذینفعان خود اعم از کارکنان، مشتریان و سهامداران را تأمین نماید.

امید است در سال جدید با توکل به خداوند متعال و به پشتوانه تلاش مضاعف فردی و جمعی همه همکاران گرانقدر، بتوانیم عملکردی در خور شأن و شایسته نام برند وزین بانک کارآفرین داشته و با کسب موفقیت‌های مستمر، برگ سبز دیگری را به کارنامه درخشان بانک کارآفرین و صنعت بانکداری کشور بیفزاییم. ان‌شاءالله...

 

آقای آیت اللهی عطاءالله آیت‌اللهی- عضو هیات مدیره

فرا رسیدن سال نو را به تمامی هم‌میهنان عزیزم، همکاران گرانقدرم در نظام بانکی و خانواده بانک کارآفرین، مشتریان و سهامداران تبریک عرض می‌کنم. امیدوارم در سایه عنایات خداوند متعال، سالی سرشار از موفقیت، شادابی، سلامتی، امنیت و بهروزی در انتظار شما باشد.

همانگونه که مستحضرید، با توجه به شرایط حاکم بر اقتصاد کشور و مشکلاتی که به دلایل مسائل بین‌المللی درگیر آن بودیم، سال 1397 سال سختی برای اقتصاد کشور و صنعت بانکداری بود. لازم می‌دانم از تمام همکارانم در بانک کارآفرین تشکر و قدردانی ‌کنم که تمام توان خود را به کار گرفتند تا این سال سخت را به پایان ببریم. اعم از کارکنان که از هیچ تلاشی فروگذار نکردند و مدیران که با حمایت‌های همه‌جانبه خود از آنها پشتیبانی نمودند.

در سال 1397 به تبع شرایط اقتصادی موجود، صنعت بانکداری‌ نیز گرفتار ناملایمات زیادی ‌بود. بنابراین تمام همت و توان سیاستگذاران بانک معطوف به حفظ بانک در مواجهه با معضلات و کاهش آسیب‌ها بود. به لطف خداوند و با وجود همه این مشکلات، بانک کارآفرین حداقل تاثیر را از شرایط اقتصادی پذیرفت و توانستیم از این بحران سربلند عبور کنیم.

بانک کارآفرین از جمله معدود بانک‌های صنعت بانکداری است که با عبور از تمام تنگناها و فراز و نشیب‌های موجود از ابتدای تاسیس تاکنون بر اساس عملیات صرف بانکی و نه بر اساس و مشی بنگاه‌داری اداره شده است. سیاست‌گذاران این بانک بر ادامه این روند تاکید دارند و با قوت آن را ادامه خواهند داد. با توجه به قیمت تمام شده بالای پول و نرخ سود تسهیلات تعیین می‌شود، بانکداری نمی‌تواند چندان سودآور باشد. بسیاری از بانک‌ها تراز بخش بانکداری منفی دارند و تنها با فعالیت شرکت‌های تابعه توانسته‌اند به سودآوری برسند؛ اما این موضوع در بانک کارآفرین صادق نبوده است.

بانک کارآفرین با تکیه بر خرد جمعی و بهره‌گیری از تخصص همکاران عزیز و با تلاش مستمر و مداوم در صنعت بانکداری کشور، همواره تلاش کرده است در راستای تحقق اهداف اقتصادی و توسعه همه‌جانبه کشور گام‌های ‌استوار بردارد. ارائه خدمات بانکی بر اساس و همگام با تغییرات و تحولات شتابان فناوری‌ها و تکنولوژی‌ها رسالتی است که همکاران بانک کارآفرین باجدیت بر تحقق آن همت گماشته‌اند تا بر اساس آن به تقویت بخش‌های مختلف و به ویژه اقتصادی کمک کنند.

در کمال مسرت اعلام می‌کنم که بانک کارآفرین همواره در تلاش برای ارائه خدمات با کیفیت به مشتریان بوده است. همگامی با تحولات جهانی ‌و توسعه ظرفیت‌های بانک در مقیاس‌های‌ جهانی‌ با تکیه بر ظرفیت‌های بومی و محلی، استراتژی کلان بانک است.

در پایان از درگاه خداوند منان توفیق روزافزون در استمرار خدمت‌رسانی به آحاد مردم و تلاش برای تحقق توسعه همه‌جانبه پایدار را آرزومندم. با یاری‌خداوند سال آینده را با استعانت از خداوند بزرگ و تکیه بر پایمردی و وفاداری‌ اعضای‌ خانواده کارآفرین آغاز می‌کنیم و مصمم و استوار در جهت پیشرفت و نیل به اهداف پیش می‌رویم. بار دیگر از تلاش، همراهی‌ و همدلی تمامی همکاران بانک کارآفرین، سهامداران و مشتریان وفادار، ارزشمند و فرهیخته سپاسگزاری ‌کنم.

ای دگرگون کننده دل‌ها
نام نیک تو شمع محفل‌ها
زیر و رو از تو حال و سال همه
نظر از لطف کن به حال همه
خود بگردان به مرحمت امسال
حال ما را به بهترین احوال

 

آقای عزیزی مرتضی عزیزی- عضو هیات مدیره

پس از عرض سلام و آرزوی سلامتی،

همکاران عزیزم، خداوند متعال را شاکرم که در سال 1397 با همت و تلاش شما، بانک کارآفرین در یک رقابت سخت توانست با سربلندی، جایگاه خود را در شاخصه‌های مقبول صنعت بانکداری محفوظ دارد.

امیدوارم با توجه به زیرساخت‌های ایجاد شده در سال‌های گذشته، در سال 1398 نیز بتوانیم ضمن حفظ جایگاه خود در کشور، نسبت به ارتقاء آن کوشا باشیم.

 

 

 

آقای صنعتی نژاد ناصر صنعتی نژاد- عضو هیات مدیره

فرارسیدن سال نو را به کلیه همکاران بانک کارآفرین، مشتریان ارزشمند و سهامداران محترم تبریک و شادباش عرض می‌کنم. امیدوارم بانک کارآفرین با تدبیر و درایت مدیران و با عزم و پشتکار کلیه کارکنان خدوم و دلسوز، سال جدید را با موفقیت و کارنامه مثبت به پایان برساند.

علیرغم مشکلاتی که اقتصاد کشور و به‌تبع آن بانک‌ها طی چند سال اخیر شاهد آن بوده‌اند، خانواده بزرگ بانک کارآفرین تلاش کرد تا در شرایط دشوار فعلی اقتصاد کشور، با کم‌ترین آسیب‌ها سال 1397 را به پایان برساند. بدون شک بانک کارآفرین با همت مضاعف کلیه همکاران و مدیران، به مسیر رشد و بالندگی ادامه خواهد داد و ان‌شاءالله با رعایت اصول حرفه‌ای، بانکی پویا و سودآور خواهد بود.

در پایان یک ‌بار دیگر سال جدید را به ‌تمامی همکارانم که سرمایه‌های بسیار ارزشمند بانک کارآفرین هستند، تبریک عرض می‌کنم. موفقیت و بهروزی شما را در تمامی مراحل زندگی آرزومندم.

 

احمد بهاروندی- عضو هیات مدیره

خدای متعال را شاکریم به خاطر همه نعماتی که به ما ارزانی داشته، چه آنهایی که از وجودشان آگاهیم و چه آنچه نسبت به آن جهل داریم.

بر خود لازم می‌دانم سال نوی خورشیدی و فرا رسیدن بهار طبیعت را به همه همکاران تبریک عرض نمایم، و سال جدید را سالی پربرکت برای ایشان و خانواده محترمشان آرزو نمایم.

سال 1397 برای اقتصاد ایران و وضعیت بانکداری، سالی پرتلاطم و همراه با درس‌ها و پندهای بسیار برای سیاستگذاران و سالی پرتنش و البته مملو از تبلور صبر و استقامت از جایگاه آحاد مردم بوده است.

تغییرات جدی در نرخ‌ها و قیمت‌های بازارساز اقتصادی ناشی از عوامل محتلف داخلی و خارجی از جمله نوسانات بازار ارز به عنوان مهم‌ترین برونداد اولیه آن عوامل، بازارهای مختلف اقتصاد ایران را به سرعت دستخوش تلاطمات جدی نمود.

لذا به نظر می‌رسد سال 1398 می‌تواند از منظری سالی سرنوشت‌ساز در اتخاذ تصمیمات راهبردی برای سیاستگذاران اقتصادی به ویژه حوزه پولی کشور در اصلاح رویه‌ها، اصلاحات ساختاری درون شبکه بانکی، ترسیم نقشه مطلوب ارزی کشور و اصلاح متقن در نحوه مداخله ارزی و کنترل بازار ارز قلمداد گردد.

از سوی دیگر تغییر جدی استراتژی‌های صنعتی، معدنی و کشاورزی کشور با رویکرد درون‌زایی هرچه بیشتر اقتصاد، از جمله حرکت به سمت تکمیل زنجیره‌های ارزش حوزه‌های دارای مزیت نسبی و نیز صادرات‌محور، می‌تواند از جمله تصمیمات حیاتی سال 1398 تلقی گردد.

در پایان از درگاه خداوند یکتا برای همه همکاران و خانواده‌های محترمشان سلامتی و بهروزی در سال جدید را مسئلت می‌نمایم.

۲۷ اسفند ۱۳۹۷ ۱۵:۱۳