وزیر امور اقتصادی و دارایی تصریح کرد:

بانک‌های کشور در شرایط کنونی، ستون‌های اصلی رشد و توسعه و نگاهداشت اقتصاد کشور هستند

دکتر فرهاد دژپسند طی سخنانی در مجمع عمومی سالیانه بانک ملی ایران، با بیان این مطلب، تاکید کرد: اگر در چنین شرایطی بانک ها را تنها بگذاریم، دود آن به چشم همه خواهد رفت.

به گزارش روابط عمومی بانک کارآفرین به نقل از شبکه اخبار اقتصادی و دارایی ایران (شادا)، دژپسند با بیان اینکه از هر زاویه ای که به موضوع نگاه کنیم، برای نقد عملکرد نظام بانکی در شرایط فعلی اقتصاد، آن هم با وجود تحریم‌های ظالمانه، منصفانه نیست، اظهار داشت: یکی از اهداف اصلی دشمن از اعمال تحریم ها ، بستن ورودی منابع مالی و مواد اولیه و واسطه ای به قصد ایجاد مشکل در فرآیند تولید کشور است که یکی از نتایج آن می تواند، کاهش توانایی دست اندرکاران این بخش ها در تسویه و بازپرداخت تسهیلات بانکی باشد.
وزیر اقتصاد افزود: در چنین شرایطی، بانک ها باید بخشی از تکالیف بخش‌های دیگر اقتصاد، برای تامین منابع مورد نیاز بنگاه ها را نیز به دوش بکشند و این دشواری کار را دو چندان می کند.
وی با اشاره به وجود ظرفیت خالی در بنگاه‌های تولیدی کشور، نیاز به تامین سرمایه در گردش بنگاه ها برای افزایش بهره وری آنها را مورد تاکید قرار داد و گفت: 60 درصد تسهیلات پرداختی نظام بانکی در چهار ماه ابتدای امسال به منظور تامین سرمایه در گردش بنگاه ها صورت گرفته است که از این لحاظ، عملکرد آنها، به ویژه بانک ملی، در خور تقدیر است.

تاریخ انتشار: ۳۱ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۲۱