در نخستین روز پاییز؛

ثبت رشد تاریخی روزانه معاملات تالار شیشه‌ای

در معاملات روز گذشته، شاخص بورس تهران عدد ۳۱۱ هزار و ۴۷۱ واحد را ثبت کرد.

به گزارش روابط عمومی بانک کارآفرین به نقل از مهر، در معاملات دیروز (دوشنبه اول مهرماه) شاخص بورس تهران عدد ۳۱۱ هزار و ۴۷۱ واحد را ثبت کرد. شاخص هم وزن نیز با ۲۱۶۵ واحد افزایش به رقم ۹۰ هزار و ۱۸ واحد رسید. شاخص بازار اول به کانال ۲۲۶ هزار واحدی وارد شد و شاخص بازار دوم نیز عدد ۶۳۲ هزار و ۳۳۵ واحد را ثبت کرد. دیروز آیفکس نیز با افزایش ۱۰۴ واحدی عدد ۴۱۲۱ را ثبت کرد.
دیروز با دست به دست شدن ۵ میلیارد و ۳۵۳ میلیون سهم و اوراق بهادار طی ۴۸۰ هزار نوبت داد و ستد، ارزش معاملات به بیش از ۲۳۶۸ میلیارد تومان رسید.
در معاملات دیروز نمادهای «فارس»، «فولاد» و «فملی» به ترتیب با ۱۰۶۴، ۵۴۷ و ۵۳۱ واحد افزایش بیشترین تاثیر مثبت و در مقابل نمادهای «شگل»، «کبافق» و «سپ» به ترتیب با ۱۹، ۱۲ و ۱۰ واحد کاهش بیشترین تاثیر منفی بر شاخص را ثبت کردند. همچنین دیروز «وتجارت»، «خساپا» و «وبصادر» پربیننده ‌ترین نمادهای بورسی بودند. از سوی دیگر در پایان داد و ستد دیروز بورس تهران، صنایع شیمیایی برترین گروه صنعت بود و خودرو و بانک به ترتیب جایگاه دوم و سوم را به خود اختصاص دادند.
به گزارش سنا، بورس تهران در اولین روز کاری پاییز به رشد تاریخی روزانه دست یافت و با پرش ۹۳۶۷ واحدی عدد ۳۱۱ هزار ۴۷۱ واحد را ثبت کرد. به گفته کارشناسان پیش بینی عملکرد مثبت شرکت ها در شهریور ماه مهمترین دلیل رشد روزهای اخیر شاخص است.

تاریخ انتشار: ۲ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۱۰