اخراج 10 هزار کارمند از بزرگترین بانک اروپا برای کاهش هزینه ها

مدیرعامل موقت بزرگترین بانک اروپا، اچ‌اس‌بی‌سی، می‌گوید که این بانک در نظر دارد برای کاهش هزینه‌های خود۱۰ هزار نفر را اخراج کند.

به گزارش روابط عمومی بانک کارآفرین به نقل از مهر، طبق گزارش فایننشال تایمز، نوئل کوئین، مدیرعامل موقت بزرگترین بانک اروپا، اچ‌اس‌بی‌سی، گفته است که این بانک در نظر دارد برای کاهش هزینه‌های گروه بانکداری خود، ۱۰ هزار نفر را تعدیل کند.
این روزنامه با اشاره به دو منبع آگاه گزارش داد که این برنامه نشان‌دهنده جاه‌طلبانه‌ترین تلاش این بانک در سال‌های اخیر، برای کاهش هزینه‌ها می‌باشد. در این گزارش آمده است که تعدیل نیروها بیشتر بر نقش‌های با دستمزد بالا تمرکز خواهد داشت.
فایننشال تایمز به نقل از یک منبع آگاه نوشت: بانک اچ‌اس‌بی‌سی آغاز برنامه جدید کاهش هزینه‌ها و تعدیل نیرو را هم‌زمان با گزارش عملکرد سه ماهه سوم خود، در اواخر ماه جاری اعلام خواهد کرد.
نوئل کوئین در ماه آگوست به دنبال خروج غیرمنتظره مدیرعامل قبلی، جان فلینت، به عنوان مدیرعامل موقت منصوب شد. در آن زمان بانک دلیل این اقدام را نیاز به تغییر در بالاترین سطح برای رویارویی با فضای پرچالش جهانی، اعلام کرد.
یک منبع آگاه در ماه آگوست به رویترز گفته بود که خروج فلینت در نتیجه اختلاف نظر با رییس بانک، مارک تاکر، در مورد راهکارهای کاهش هزینه بوده است.

تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۴۰