بر اساس صورت‌های مالی حسابرسی نشده؛

سهامداران بانک کارآفرین به سود رسیدند

بر اساس صورت‌های مالی (حسابرسی نشده)، بانک کارآفرین در دوره 6 ماهه منتهی به شهریور سال جاری برای سهامداران خود سود محقق کرد.

به گزارش روابط عمومی بانک کارآفرین، این بانک در دوره ۶ ماهه منتهی به ۳۱ شهریورماه 1398 (حسابرسی نشده) و با استناد به گزارش شفاف‌سازی مالی که در سامانه کدال منتشرشده است، تاکنون مبلغ ۶۶۲.۹۸۷ میلیون ریال سود خالص محقق کرده است.

لازم به ذکر است که مهم‌ترین دلیل شناسایی سود این بانک نسبت به مدت مشابه سال قبل، افزایش ۱۱۴ درصدی جمع درآمدها بوده که افزایش این رقم به دلیل میزان اعطای تسهیلات و وصول مطالبات و همچنین مدیریت هزینه‌ها محقق شده است.

بر اساس این گزارش این بانک همچنین در سال گذشته به‌منظور پاسخگویی به نیازهای مالی و اعتباری مشتریان، علاوه بر اعطای تسهیلات مطابق با رویه‌های قبلی، اعطای تسهیلات خرد و مبادله‌ای را نیز در دستور کار خود قرار داد. اعطای تسهیلات مرابحه طرح تندیس با نرخ سود سالیانه 5 درصد به مشتریان بخش حقیقی و حقوقی، اعطای تسهیلات طرح صبا به بخش‌های اقتصادی تولیدی، خدماتی، بازرگانی و ارائه تسهیلات جعاله تعمیر مسکن از جمله مهم‌ترین این تسهیلات است که در اختیار مشتریان واجد شرایط بانک قرار گرفته و روند اعطای تسهیلات همچنان ادامه دارد.

گفتنی است رویکرد رعایت بهداشت اعتباری و شناسایی اهلیت مشتریان همواره در اولویت برنامه‌های کاری بانک کارآفرین بوده است. در همین راستا در سال گذشته نیز شعب این بانک با توجه به این مسئله، نسبت به تعیین تکلیف مطالبات معوق خود اقدام نمودند که خوشبختانه رعایت این موارد از جمله مهم‌ترین دلایل شناسایی سود در دوره ۶ ماهه منتهی به ۳۱ شهریورماه سال 1398 این بانک شد.

گفتنی است این بانک با بهره‌گیری از روش‌های مدیریتی اقدام به کاهش هزینه‌ها و افزایش بهره‌وری نموده است که عملکرد کلی بانک در این زمینه موفقیت‌آمیز بوده است.

تاریخ انتشار: ۱ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۰۴