امکان پرداخت بدون استفاده از کارت‌های بانکی فراهم شد

مدیرعامل شرکت پرداخت الکترونیک سداد گفت: امکان پرداخت بدون کارت بانکی و از طریق QR کد در روی دستگا‌ه‌های کارت‌‌خوان از طریق موبایل فراهم شد.

به گزارش روابط عمومی بانک کارآفرین به نقل از فارس، محمدمهدی صادق روز گذشته در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: خدمت پرداخت بدون کارت بانکی حدود 1.5 سال پیش در نمایشگاه بانکداری رونمایی شد و این مورد چندین ماه به صورت آزمایشی مورد استفاده قرار گرفت.
وی ادامه داد: در این خدمت با استفاده از بارکد دو بعدی، مشتریان بدون استفاده از کارت می‌توانند از طریق نصب اپلیکیشن ‌ایوا روی تلفن همراه خود و اسکن این بارکد با موبایل در محل فروشگاه، پرداخت را انجام دهند و رسید به شکل پیامک و یا چاپ برای پذیرنده آماده می‌شود.
مدیرعامل شرکت پرداخت الکترونیک سداد توضیح داد: در واقع‌ پس از درج قیمت روی کارتخوان از سوی فروشنده، بارکدی روی این پوز مشخص می‌شد که پس از اسکن این بارکد از طریق اپلیکیشن ایوا، پرداخت بدون کارت انجام می‌شود.
صادق تأکید کرد: این دستگاه‌های کارتخوان که باید مربوط به بانک ملی باشد، باید در سامانه پرداخت مبتنی بر QR کد شناخته شده باشد و صرفا در کارتخوان‌های (پوز) بانک ملی انجام می‌شود، البته در گام بعد این امکان در اپیکیشن «بله» راه‌اندازی خواهد شد.
وی افزود: از طریق تکنولوژی NFC در موبایل این رسید قابلیت چاپ دارد‌.
صادق اضافه کرد: علاوه بر امکان پرداخت آنلاین، امکان پرداخت با استفاده از کیف پول ایوا نیز وجود دارد و پذیرنده با استفاده از کارت بانکی خودش امکان شارژ کیف پول خود را دارد.
وی گفت: هر کارت بانکی را می‌توان در پرداخت آنلاین استفاده کرد، ضمن آنکه برای شارژ کیف پول الکترونیکی نیز امکان استفاده از هر کارت بانکی است.
مدیرعامل شرکت پرداخت الکترونیک سداد افزود: در حال حاضر این سیتم در 5 درصد پذیرنده‌ها ‌فعال شده‌ است‌ و امیدواریم تا پایان سال این رقم به 20 درصد برسد.
صادق افزود: همچنین در گام بعد امکان دریافت رسید، این پرداخت از طریق اپلیکیشن «بله» نیز فعال خواهد شد.
وی گفت: همچنین به دنبال این هستیم که تسویه آنلاین مبتنی بر کیف پول هم داشته باشیم که در این باره در حال مذاکره قانونی هستیم.
صادق ادامه داد:‌ این سیستم با توجه به صنف پذیرنده برای پذیرنده‌هایی است که بارکد آنها اقلام بالایی ندارد.
وی یادآور شد: پرداخت‌های موبایلی مبتنی بر شبکه‌های موبایل در کشوری نظیر چین بسیار توسعه یافته است.

تاریخ انتشار: ۱۳ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۵۰