سامانه املاک و اموال منجمد بانک‌ها راه اندازی می شود

وزیر امور اقتصادی و دارایی از رونمایی سامانه مربوط به اطلاعات بنگاه‌ها، املاک و اموال منجمد قابل واگذاری بانک‌های کشور در پایان هفته وحدت، مصادف با میلاد پیامبر گرامی اسلام خبر داد.

به گزارش روابط عمومی بانک کارآفرین به نقل از اخباربانک، فرهاد دژپسند طی سخنانی در جلسه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان فارس که در محل استانداری برگزار شد، با اعلام این خبر گفت: تا کنون اطلاعات مربوط به تعداد 12 هزار مورد از دارایی‌های قابل واگذاری بانک ها در این سامانه به ثبت رسیده و این فرآیند به سرعت در حال تکمیل است.
وی افزود: در این زمینه، از بخش خصوصی، درخواست می کنم با توجه به شیوه‌های متنوع واگذاری اموال بانک ها، از جمله فروش نقدی، اجاره به شرط تملیک، واگذاری مدیریت و ... برنامه کسب و کار (business plan) در زمینه استفاده از فرصت پیش رو ارایه کنند.
وزیر اقتصاد با بیان اینکه تعاونی ها و فعالان بخش خصوصی در صورت عدم توانایی لازم برای خرید اموال بانک ها می توانند اقدام به تشکیل کنسرسیوم کنند، اظهار داشت: ما همچنین به شدت استقبال می کنیم از اینکه افراد دارای توانایی مدیریت بنگاه‌های اقتصادی، از طریق واگذاری مدیریت بنگاه‌های تحت مالکیت بانک ها، وارد عمل شده و پیشنهادات خود را ارائه دهند.
دژپسند در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر اینکه هدف دولت در زمینه وصول مالیات صرفاً تامین هزینه‌های خود نیست، گفت: ما هرگز نمی خواهیم کسی در مسیر تامین هزینه‌های دولت، زیر پا مانده و آسیب ببیند یا احساس بی عدالتی کند.
وی با بیان اینکه دولت بارها از حقوق خود به نفع بهبود فضای کسب و کار و حمایت از بنگاه‌های اقتصادی و تولید کنندگان گذشت کرده است، اعلام کرد: بنا بر آمار هفت ماهه امسال، تعداد 300 هزار مودی با استفاده از طرح بخشودگی جرایم معوقات مالیاتی، اقدام به بازپرداخت بدهی خود کرده اند که از این محل، مشمول بخشش مالیاتی شده اند.
وزیر اقتصاد افزود: نکته جالب و خوشحال کننده اینجاست که بر اساس ارزیابی ها، این بخشش بیشتر شامل حال بنگاه‌های کوچک و متوسط کشور شده است.
دژپسند در ادامه سخنان خود با بیان اینکه بیش از یک سال از شروع رسمی تشدید تحریم‌های ظالمانه آمریکا در 13 آبان ماه سال قبل می گذرد، شاهد هستیم که با تلاش مردم، بخش خصوصی و دولت، این تحریم ها کارگر نبوده و شکست خورده است.
دژپسند یادآور شد: به رغم تمامی تحریم ها و حتی با اصلاح قیمت پایه در حوزه‌های کالاهای صادراتی در هفت ماهه امسال، بیش از 24 میلیارد دلار صادرات محصولات غیر نفتی داشته ایم.

تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۰۳