نصف تسهیلات بانکی به صنعت و معدن رسید

نیمی از تسهیلات در نظر گرفته شده به طرح‌های پیشران به بخش صنعت و معدن اختصاص یافت. در این میان کشاورزی و مسکن کمترین سهم را داشتند.

به گزارش روابط عمومی بانک کارآفرین به نقل از ایسنا، بانک مرکزی با اشاره به تأمین مالی بخش‌های مختلف اقتصادی و با توجه به نامگذاری سال جاری به نام «رونق تولید» از سوی مقام معظم رهبری‏‏‏‏‏‏‏‏ و برای حمایت هرچه بیشتر از واحدهای تولیدی بویژه صنایع پیشران، اعلام کرد: سهم بانک‌های عامل از کل تسهیلات در نظر گرفته شده به طرح‌های پیشران مجموعا ۱۰۰ هزار میلیارد تومان بوده است.
طبق این گزارش، از این مبلغ سهم بخش صنعت و معدن ۵۰۰ هزار میلیارد ریال، سهم بخش نفت ۴۰ هزار میلیارد ریال، سهم گردشگری ۶۰ هزار میلیارد ریال، سهم بخش مسکن و ساختمان ۲۰۰ هزار میلیارد ریال و سهم بخش کشاورزی ۲۰۰ هزار میلیارد ریال تعیین شده است.
بر اساس اعلام بانک مرکزی، مقرر شده سهم تسهیلات یاد شده با در نظر گرفتن صنایع پیشران معرفی شده از سوی وزارتخانه‌های صنعت، معدن و تجارت، وزارت راه و شهرسازی، وزارت جهاد کشاورزی، وزارت نفت و وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به عنوان حداقل سهم پیش بینی شده برای اعطای تسهیلات توسط بانک های عامل مورد اقدام مقتضی قرار گیرد.

تاریخ انتشار: ۲۹ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۵۳