دریافت پول برای رمز دوم پویا تخلف است

یک مقام مسئول در بانک مرکزی درباره اخذ مبلغ برای راه‌اندازی رمز دوم یکبار مصرف، در برخی از بانک‌ها بیان کرد: راه‌اندازی تمام روش‌های رمز پویا در نظام بانکی طبق قانون رایگان است و هیچ کدام از بانک‌ها حق دریافت مبلغ برای راه‌اندازی رمز دوم یکبار مصرف را ندارند.

به گزارش روابط عمومی بانک کارآفرین به نقل از تجارت‌نیوز، دیروز اعلام شد برخی کارشکنی‌ها بر سر راه استفاده از رمز یکبار مصرف از طریق پیامک وجود دارد، اگرچه بانک مرکزی اعلام کرده دریافت رمز دوم پویا از طریق پیامک، هزینه‌ای به دوش مشتریان نمی‌گذارد اما اپراتورها هزینه پیامک را از حساب مشتری کم می‌کنند.
یک مقام مسئول در بانک مرکزی با تکذیب این مطلب عنوان کرد: راه‌اندازی تمام روش‌های رمز پویا در نظام بانکی طبق قانون رایگان است و هیچ کدام از بانک‌ها حق دریافت مبلغ برای راه‌اندازی رمز دوم یکبار مصرف را ندارند.
وی افزود: همچنین در نظام پیامکی رمز دوم یکبارمصرف نیز مردم متحمل هیچ هزینه نیستند و نظام بانکی وظیفه پرداخت هزینه به اپراتورها را دارند. همچنین اپراتورها نباید فعلا از حساب تلفن همراه افراد رقمی را به عنوان پیامک کسر کنند. بانک‌هایی که اقدام به دریافت مبلغ برای رمز دوم پویا می کنند متخلف هستند.

تاریخ انتشار: ۱۱ دی ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۴۶

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید