بورس با کمک محدودیت دامنه نوسان بالا کشید

شاخص بورس تحت تاثیر ادامه محدودیت دامنه نوسان با رشد ۵۵۸۳ واحدی در پایان معاملات روز گذشته به ۳۵۹ هزار و ۳۹۱ واحد رسید تا بعد از چند روز متوالی ریزش و سقوط با افزایش نماگر ها مواجه شود.

به گزارش روابط عمومی بانک کارآفرین به نقل از ایبِنا، آمار معاملات بورس نشان می‌دهد که همه شاخص‌های بورس در پایان داد و ستدهای دیروز با افزایش مواجه شدند.
بر اساس آمارهای معاملاتی، روز گذشته اکثر شاخص‌های بورس با رشد مواجه شدند به طوری که شاخص کل با ۵۵۸۳ واحد رشد معادل ۱.۵۸ درصد به ۳۵۹ هزار و ۳۹۱ واحد، شاخص‌ قیمت «وزنی - ارزشی» با ۱۴۹۴ واحد افزایش معادل ۱.۵۸ درصد به ۹۶ هزار و ۱۵۸ واحد، شاخص کل «هم وزن» با ۱۶۶۲ واحد رشد معادل ۱.۵۴ درصد به ۱۰۹ هزار و ۸۳۵ واحد، شاخص قیمت «هم وزن» با ۱۱۱۰ واحد افزایش، معادل ۱.۵۴ درصد به ۷۳ هزار و ۳۵۲ واحد، شاخص آزاد شناور با ۶۴۱۵ واحد کاهش، معادل ۱.۵۵ درصد به ۴۱۹ هزار و ۳۰۵ واحد، شاخص بازار اول با ۳۸۸۰ واحد افزایش معادل ۱.۵۳ درصد به ۲۵۷ هزار ۵۸۲ واحد و شاخص بازار دوم با ۱۲۱۵۵ واحد رشد معادل ۱.۶۵ درصد، به ۷۴۷ هزار و ۱۷۴ واحد رسید.
از سویی دیگر دیروز ۷ نماد « فارس با ۴۴۹ واحد، فملی با ۲۸۸ واحد، کگل با ۱۹۰ واحد، پارس با ۱۸۹ واحد، بترانس با ۱۸۸ واحد، تاپیکو با ۱۶۵ واحد، پارسان با ۱۶۲ واحد» رشد، بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل بورس بر جای گذاشتند.
این گزارش می افزاید، دیروز شاخص‌های صنایع تالار شیشه ای نیز با رشد مواجه شدند به طوری که شاخص صنایع «دستگاه های برقی با ۱۳۷۷۶۸ واحد صعود معادل ۶.۸۹ درصد به ۲ هزار و ۱۳۵ واحد، انبوه سازی با ۵۰ واحد افزایش معادل ۲.۱۳ درصد به ۲ هزار ۴۱۷ واحد، محصولات کاغذ ۱۸۵۵ واحد رشد معادل ۲ درصد به ۹۴ هزا رو ۶۵۳ واحد، زراعت ۱۷۴۷ واحد افزایش معادل ۲ درصد به ۸۹ هزار و ۲۲۲ واحد، ذغالسنگ با ۲۲۰ واحد رشد، معادل ۲ درصد به ۱۱ هزار و ۲۵۵ واحد، فنی مهندسی با ۵۷ واحد افزایش معادل ۲ درصد به ۲ هزار و ۹۳۴ واحد، انتشار و چاپ با ۲۴۱۸۵ واحد رشد معادل ۱.۹۹ درصد به یک هزار و ۲۳۷ واحد» رسید.
در عین حال نگاهی به آمارهای معاملاتی دیروز بازار سهام مشخص می‌کند: قیمت سهام نمادهای «بترانس، ثنوسا، وساخت، فسرب، دکوثر، ثامان و غدام» بیشترین افزایش قیمت و نمادهای «فپنتا» بیشترین کاهش قیمت را در بازار سهام رقم زدند و در تابلوهای بورس به ثبت رسیدند.
به این ترتیب، در پایان داد و ستدهای روز گذشته بورس، در ۹۶ هزار نوبت معاملاتی، یک میلیارد و ۳۸۱ میلیون برگه اوراق بهادار به ارزش ۱۰ هزار و ۳۶ میلیارد تومان در بورس معامله شد.

تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۲۷

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید