رشد ۱۵۸۰۰ واحدی نماگر تالار شیشه‌ای

شاخص بورس با رشد ۱۵۸۴۲ واحدی در پایان معاملات روز گذشته به ۳۷۵ هزار و ۶۵۰ واحد رسید.

به گزارش روابط عمومی بانک کارآفرین به نقل از ایبِنا، آمار معاملات بورس نشان می‌دهد که همه شاخص‌های بورس در پایان داد و ستدهای دیروز با افزایش مواجه شدند.
بر اساس آمارهای معاملاتی، روز گذشته اکثر شاخص‌های بورس با رشد مواجه شدند به طوری که شاخص کل با ۱۵۸۴۲ واحد رشد معادل ۴.۴۰ درصد به ۳۷۵ هزار و ۶۵۰ واحد، شاخص‌ قیمت «وزنی - ارزشی» با ۴۲۳۸ واحد افزایش معادل ۴.۴۰ درصد به ۱۰۰ هزار و ۵۰۷ واحد، شاخص کل «هم وزن» با ۲۵۸۰ واحد رشد معادل ۴.۱۷ درصد به ۱۱۴ هزار و ۵۵۵ واحد، شاخص قیمت «هم وزن» با ۳۰۵۸ واحد افزایش، معادل ۴.۱۷ درصد به ۷۶ هزار و ۴۹۴ واحد، شاخص آزاد شناور با ۱۷۸۳۱ واحد کاهش، معادل ۴.۲۵ درصد به ۴۳۷ هزار و ۶۱۶ واحد، شاخص بازار اول با ۱۹۵۷ واحد افزایش معادل ۴.۲۵ درصد به ۲۶۸ هزار ۷۸۲ واحد و شاخص بازار دوم با ۳۴۷۷۲ واحد رشد معادل ۴.۶۴ درصد، به ۷۸۳ هزار و ۱۳ واحد رسید.
از سویی دیگر دیروز ۷ نماد « فارس با ۱۰۴۰ واحد، فملی با ۶۸۰ واحد، کگل با ۴۷۲ واحد، پارس با ۴۶۶ واحد، شبندر با ۴۳۳ واحد، تاپیکو با ۴۰۸ واحد، پارسان با ۳۹۹ واحد» رشد، بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل بورس بر جای گذاشتند.
این گزارش می افزاید، دیروز شاخص‌های صنایع تالار شیشه ای نیز با رشد مواجه شدند به طوری که شاخص صنایع «اطلاعات و ارتباطات با ۳۱ واحد صعود معادل ۹.۸۸ درصد به ۳۵۱ واحد، بانک‌ها با ۷۹ واحد افزایش معادل ۵.۱۰ درصد به یک هزار ۶۳۰ واحد، وسایل ارتباطی ۶۶۲ واحد رشد معادل ۵ درصد به ۱۳ هزا رو ۹۱۲ واحد، زراعت ۴۴۵۷ واحد افزایش معادل ۵ درصد به ۹۳ هزار و ۶۷۹ واحد، رایویی با ۱۴۴ واحد رشد، معادل ۴.۹۹ درصد به ۳ هزار و ۳۶ واحد، حمل و نقل با ۴۰۴ واحد افزایش معادل ۴.۹۹ درصد به ۸ هزار و ۵۱۴ واحد، فرآورده نفتی با ۷۲۲۵۶ واحد رشد معادل ۴.۹۸ درصد به یک هزار و ۵۲۳ واحد» رسید.
در عین حال نگاهی به آمارهای معاملاتی دیروز بازار سهام مشخص می‌کند: قیمت سهام نمادهای «ونوین، های وب، مرقام، دکوثر، چدن، غبهنوش و دعبید» بیشترین افزایش قیمت و نمادهای «فجر، فروس، رتکو، وایران، سفار و نبروج» بیشترین کاهش قیمت را در بازار سهام رقم زدند و در تابلوهای بورس به ثبت رسیدند.
به این ترتیب، در پایان داد و ستدهای روز گذشته بورس، در ۳۵۲ هزار نوبت معاملاتی، ۵ میلیارد و ۳۳۶ میلیون برگه اوراق بهادار به ارزش ۲۹ هزار و ۳۶۹ میلیارد تومان در بورس معامله شد.

تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۴۵

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید