شتاب رشد شدید بورس کنترل شد

شاخص بورس با رشد ۳۸۷۴ واحدی در پایان معاملات روز جاری به ۳۹۵ هزار و ۹۱۲ واحد رسید تا برخلاف روزهای گذشته که بیش از ۱۰ هزار واحد صعود شدید را تجربه کرد، در چهارمین روز معاملاتی با سرعت کمتری رشد کند.

به گزارش روابط عمومی بانک کارآفرین به نقل از ایبِنا، آمار معاملات بورس نشان می‌دهد که همه شاخص‌های بورس در پایان داد و ستدهای دیروز با افزایش مواجه شدند.
بر اساس آمارهای معاملاتی، روز جاری اکثر شاخص‌های بورس با رشد مواجه شدند به طوری که شاخص کل با ۳۸۷۴ واحد رشد معادل ۰.۹۹ درصد به ۳۹۵ هزار و ۹۱۲ واحد، شاخص‌ قیمت «وزنی - ارزشی» با ۱۰۳۶ واحد افزایش معادل ۰.۹۹ درصد به ۱۰۵ هزار و ۹۲۶ واحد، شاخص کل «هم وزن» با ۱۶۶۴ واحد رشد معادل ۱.۴۰ درصد به ۱۲۰ هزار و ۵۹۸ واحد، شاخص قیمت «هم وزن» با ۱۱۱۱ واحد افزایش، معادل ۱.۴۰ درصد به ۸۰ هزار و ۵۱۶ واحد، شاخص آزاد شناور با ۶۶۳۳ واحد کاهش، معادل ۱.۴۵ درصد به ۴۶۴ هزار و ۳۵۵ واحد، شاخص بازار اول با ۳۳۶۱ واحد افزایش معادل ۱.۲۰ درصد به ۲۸۴ هزار ۴۵۸ واحد و شاخص بازار دوم با ۵۴۲۷ واحد رشد معادل ۰.۶۷ درصد، به ۸۱۹ هزار و ۹۵۱ واحد رسید.
از سویی دیگر دیروز ۵۷ نماد « وبملت با ۴۰۱ واحد، اخابر با ۳۹۹ واحد، فملی با ۲۷۳ واحد، نوری با ۲۰۴ واحد و خودرو با ۱۸۷ واحد» رشد، بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل بورس بر جای گذاشتند.
این گزارش می افزاید، دیروز شاخص‌های صنایع تالار شیشه ای نیز با رشد مواجه شدند به طوری که شاخص صنایع «محصولات چرمی با ۵۹۱ واحد صعود معادل ۴.۸۸ درصد به ۱۲ هزار و ۴۸۲ واحد، خودرو با ۲۴۸۶ واحد افزایش معادل ۴.۵۵ درصد به ۵۷ هزار ۱۹۴ واحد، سایر معادن ۳۶۴۱ واحد رشد معادل ۴.۰۴ درصد به ۹۳ هزا رو ۸۳۶ واحد، اداره بازارهای مالی ۱۱ واحد افزایش معادل ۳.۵۸ درصد به ۳۴۰ واحد، بانکها با ۵۱ واحد رشد، معادل ۳.۰۳ درصد به یک هزار و ۷۵۴ واحد، رادیویی با ۹۳ واحد افزایش معادل ۲.۹۴ درصد به ۳ هزار و ۲۸۰ واحد، مالی با ۱۲۳۴۷ واحد رشد معادل ۲.۸۲ درصد به ۴۵۰ هزار و ۶۱ واحد» رسید.
در عین حال نگاهی به آمارهای معاملاتی دیروز بازار سهام مشخص می‌کند: قیمت سهام نمادهای «ورنا، شپارس، اخابر، خساپا، دسینا، شکربن و فباهنر» بیشترین افزایش قیمت و نمادهای «پکویر، قثابت، ولغدر، سفار، غشان، سصوفی و سکرد» بیشترین کاهش قیمت را در بازار سهام رقم زدند و در تابلوهای بورس به ثبت رسیدند.
به این ترتیب، در پایان داد و ستدهای روز جاری بورس، در ۵۹۴ هزار نوبت معاملاتی، ۶ میلیارد و ۱۸۳ میلیون برگه اوراق بهادار به ارزش ۳۴ هزار و ۶۸۸ میلیارد تومان در بورس معامله شد.

تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۲۸

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید