روز تاریخی بورس

شاخص بورس با رشد ۱۰۵۱۶ واحدی در پایان معاملات روز گذشته به ۴۰۹ هزار و ۹۶۲ واحد رسید تا یک روز تاریخی را برای سهامداران در تالار شیشه‌ای رقم بزند.

به گزارش روابط عمومی بانک کارآفرین به نقل از ایبِنا، آمار معاملات بورس نشان می‌دهد که همه شاخص‌های بورس در پایان داد و ستدهای دیروز با افزایش مواجه شدند.
بر اساس آمارهای معاملاتی، روز گذشته اکثر شاخص‌های بورس با رشد مواجه شدند به طوری که شاخص کل با ۱۰۵۱۶ واحد رشد معادل ۲.۶۳ درصد به ۴۰۹ هزار و ۹۶۲ واحد، شاخص‌ قیمت «وزنی - ارزشی» با ۲۸۰۶ واحد افزایش معادل ۲.۶۳ درصد به ۱۰۹ هزار و ۴۱۷ واحد، شاخص کل «هم وزن» با ۳۹۹۸ واحد رشد معادل ۳.۲۸ درصد به ۱۲۶ هزار و ۱۴ واحد، شاخص قیمت «هم وزن» با ۲۶۶۸ واحد افزایش، معادل ۳.۲۸ درصد به ۸۴ هزار و ۹۹ واحد، شاخص آزاد شناور با ۱۳۴۳۲ واحد کاهش، معادل ۲.۸۶ درصد به ۴۸۳ هزار و ۴۳۰ واحد، شاخص بازار اول با ۷۳۹۱ واحد افزایش معادل ۲.۵۸ درصد به ۲۹۴ هزار ۳۶۴ واحد و شاخص بازار دوم با ۲۲۵۱۷ واحد رشد معادل ۲.۷۲ درصد، به ۸۴۹ هزار و ۸۹۵ واحد رسید.
از سویی دیگر دیروز ۷ نماد « فارس با ۶۴۷ واحد، اخابر با ۴۳۹ واحد، رمپنا با ۴۲۹ واحد، وغدیر با ۳۵۹ واحد، وبملت با ۳۳۱ واحد، فخوز با ۲۳۴ واحد و فولاژ با ۲۰۶ واحد» رشد، بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل بورس بر جای گذاشتند.
این گزارش می افزاید، دیروز شاخص‌های صنایع تالار شیشه ای نیز با رشد مواجه شدند به طوری که شاخص صنایع «محصولات کاغذ با ۵۱۸۲ واحد صعود معادل ۵ درصد به ۱۰۸ هزار و ۸۸۴ واحد، فنی مهندسی با ۱۵۹ واحد افزایش معادل ۴.۹۴ درصد به ۳ هزار ۳۸۷ واحد، حمل و نقل ۴۰۹ واحد رشد معادل ۴.۵۶ درصد به ۹ هزا رو ۳۷۵ واحد، محصولات چوبی ۲۲۰۹۴ واحد افزایش معادل ۴.۴۷ درصد به ۵۱۶ هزار و ۱۶۱ واحد، سایر معادن با ۴۱۲۲ واحد رشد، معادل ۴.۲۴ درصد به ۱۰۱ هزار و ۳۳۷ واحد، خودرو با ۲۴۹۸ واحد افزایش معادل ۴.۲۲ درصد به ۶۱ هزار و ۷۳۸ واحد، اداره بازارهای مالی با ۱۴ واحد رشد معادل ۴.۲۰ درصد به ۳۶۵ واحد» رسید.
در عین حال نگاهی به آمارهای معاملاتی دیروز بازار سهام مشخص می‌کند: قیمت سهام نمادهای «فولاژ، سبهان، ثنوسا، خراسان، وصنعت، فاسمین و فمراد» بیشترین افزایش قیمت و نمادهای «غدشت، کگاز، قمرو، شسینا، خلنت، فروس و افق» بیشترین کاهش قیمت را در بازار سهام رقم زدند و در تابلوهای بورس به ثبت رسیدند.
به این ترتیب، در پایان داد و ستدهای روز گذشته بورس، در ۶۹۲ هزار نوبت معاملاتی، ۹ میلیارد و ۲۶۶ میلیون برگه اوراق بهادار به ارزش ۳۹ هزار و ۸۵۴ میلیارد تومان در بورس معامله شد.

تاریخ انتشار: ۲۹ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۲۶

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید