روز پرنوسان در بورس

شاخص بورس روز پرنوسانی را پشت سرگذاشت و درحالی که در ساعات نخستین معاملات صعود کمی را تجربه کرد، در ساعات میانی با بیش از ۲۰ هزار واحد صعود از مرز ۶۴۳ واحد گذشت اما در ادامه، حرکت صعودی معاملات کاهش یافت و در نهایت در رقم ۶۲۴ هزار واحد ایستاد.

به گزارش روابط عمومی بانک کارآفرین به نقل از ایسنا، معاملات دیروز بازار سرمایه درحالی به پایان رسید که شاخص کل این بازار با ۱۳۳۶ واحد صعود در رقم ۶۲۴ هزار و ۵۹۶ واحد ایستاد. شاخص کل با معیار هموزن نیز که در ابتدای معاملات صعودی بود، در نهایت نزولی شد و با ۲۵ واحد کاهش رقم ۲۱۹ هزار و ۷۲۸ واحد را ثبت کرد.
دیروز یک میلیون معامله به ارزش ۶۲ هزار و ۱۷۰ میلیارد ریال توسط معامله گران انجام شد و معدنی و صنعتی گل گهر، س. نفت و گاز و پتروشیمی تامین، معدنی و صنعتی چادرملو، کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران و ملی صنایع مس ایران نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر مثبت و در مقابل پالایش نفت تهران و گسترش نفت و گاز پارسیان نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر منفی را روی بورس گذاشتند.
بانک ملت، گلوکوزان، بانک تجارت، پالایش نفت اصفهان، ملی صنایع مس ایران، فولاد مبارکه اصفهان و خدمات انفورماتیک نمادها پربیننده دیروز بوس بودند.
در آن سوی بازار سرمایه شاخص فرابورس با ۸۵ واحد صعود وارد کانال ۸۰۰۰ واحد شد و رقم ۸۰۴۶ واحد را ثبت کرد. معامله گران فرابورس ۵۸۶ هزار معامله به ارزش ۳۳ هزار و ۸۰۰ میلیارد ریال ثبت کردند. هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه، سرمایه گذاری صباتامین، پتروشیمی تندگویان، فولاد هرمزگان جنوب و مدیریت انرژی امید تابان هور نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر مثبت و در مقابل تولید نیروی برق دماوند و فرابورس ایران نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر منفی را در فرابورس داشتند.
سهامی ذوب آهن اصفهان، گروه صنایع کاغذ پارس، گروه سرمایه گذاری میراث فرهنگی، قاسم ایران، سیمان لار سبزوار، س. توسعه و عمران استان کرمان و فولاد هرمزگان جنوب نمادهای پربیننده فرابورس بودند.
بر اساس این گزارش، معاملات دیروز بازار سرمایه درحالی به کار خود پایان داد که معاملات سهام هلدینگ صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس) باطل اعلام شد که به گفته مدیر نظارت بر بورس های سازمان بورس هلدینگ خلیج فارس اطلاعیه نوع الف منتشر کرده است که بر مبنای این اطلاعیه دامنه قیمتی باز می‌شود، در این حالت زمانی که سفارشات تطبیق (مچینگ عرضه و تقاضا) پیدا میکند، ناظر بازار تصمیم می‌گیرد تا معاملات را تایید و یا ابطال کند که در این مرحله معامله این نماد مورد تایید ناظر قرار نگرفت و باطل اعلام شد.

تاریخ انتشار: ۲۶ فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۲۴

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید