نماگر تالار شیشه ای ۸۲۰ هزار واحدی شد

شاخص بورس با رشدی بیش از ۲۲ هزار واحدی در پایان معاملات روز گذشته برای اولین بار وارد کانال ۸۰۰ هزار واحد شد و به ۸۲۰ هزار و ۵۳۴ واحد رسید.

به گزارش روابط عمومی بانک کارآفرین به نقل از ایبِنا، آمار معاملات بورس نشان می‌دهد که شاخص‌های بورس در پایان داد و ستدهای دیروز با حداقل رشد ۲.۵ درصدی مواجه شدند.
بر اساس آمارهای معاملاتی، روز گذشته اکثر شاخص‌های بورس با رشد مواجه شدند به طوری که شاخص کل با ۲۲۷۲۰ واحد رشد معادل ۲.۸۵ درصد به ۸۲۰ هزار و ۵۳۴ واحد، شاخص‌ قیمت «وزنی - ارزشی» با ۶۰۴۴ واحد افزایش معادل ۲.۸۵ درصد به ۲۱۸ هزار و ۳۰۶ واحد، شاخص کل «هم وزن» با ۴۳۰۸ واحد افزایش معادل ۱.۶۱ درصد به ۲۷۱ هزار و ۷۶۹ واحد، شاخص قیمت «هم وزن» با ۲۸۶۲ واحد افزایش معادل ۱.۶۱ درصد به ۱۸۰ هزار و ۵۷۱ واحد، شاخص آزاد شناور با ۲۵۸۰۶ واحد افزایش معادل ۲.۵۶ درصد به یک هزار و ۳۳ واحد، شاخص بازار اول با ۱۶۹۰۶ واحد افزایش معادل ۲.۹۹ درصد به ۵۸۲ هزار ۷۹۹ واحد و شاخص بازار دوم با ۴۴۷۶۸ واحد رشد معادل ۲.۶۵ درصد، به یک هزار و ۷۳۱ واحد رسید.
از سویی دیگر دیروز ۷ نماد « فارس با ۲۲۰۹ واحد، فولاد با ۲۰۳۲ واحد، ومعادن با ۱۰۰۹ واحد، تیپیکو با ۹۶۴ واحد، شستا با ۹۵۴ واحد، وبملت با ۸۷۲ واحد و وپاسار با ۸۴۴ واحد» رشد، بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل بورس بر جای گذاشتند.
این گزارش می افزاید، دیروز شاخص‌های صنایع تالار شیشه ای نیز با رشد مواجه شدند به طوری که شاخص صنایع «وسایل ارتباطی با ۱۸۸۵ واحد صعود معادل ۴.۴۷ درصد به ۴۴ هزار و ۷۳ واحد، مواد دارویی با ۴۱۱۳ واحد افزایش معادل ۴.۳۳ درصد به ۹۹ هزار ۷۹ واحد، بانک ها ۱۷۷ واحد رشد معادل ۴.۱۹ درصد به ۴ هزار و ۴۰۸ واحد، فرآورده نفتی ۸۶۲۸۵ واحد افزایش معادل ۴.۱۶ درصد به ۲ هزار و ۱۶۱ واحد، محصولات چوبی با ۲۹۹۵۰ واحد رشد، معادل ۳.۸۸ درصد به ۸۰۲ هزار و ۷۴۵ واحد، شیمایی با ۱۷۰۴ واحد رشد معادل ۳.۵۸ درصد به ۴۹ هزار و ۳۴۱ واحد، ذغال سنگ با (۱۱۷۵) واحد افزایش معادل (۴.۴۸) درصد به ۲۵ هزار و ۵۹ واحد» رسید.
در عین حال نگاهی به آمارهای معاملاتی دیروز بازار سهام مشخص می‌کند: قیمت سهام نمادهای «تیپیکو، دسبحان، سمازن، کاوه، خاذین، ثفارس و وپاسار» بیشترین افزایش قیمت و نمادهای «شوینده، قلرست، ختور، شکربن، کروی، قرن و فسرب» بیشترین کاهش قیمت را در بازار سهام رقم زدند و در تابلوهای بورس به ثبت رسیدند.
به این ترتیب، در پایان داد و ستدهای روز گذشته بورس، در یک میلیون و ۲۷۲ هزارنوبت معاملاتی، ۷ میلیارد و ۲۵۸ میلیون برگه اوراق بهادار به ارزش ۹۵ میلیارد و ۲۴۷ میلیون تومان در بورس معامله شد.

تاریخ انتشار: ۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۴۲

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید