تداوم رشد شاخص بورس

شاخص کل در بازار بورس دیروز (‌شنبه) ۳۴ هزار و ۹۳۷ واحد رشد داشت که در نهایت این شاخص به رقم ۹۷۳ هزار و ۴۹۵ واحد رسید.

به گزارش روابط عمومی بانک کارآفرین به نقل از ایرنا، براساس معاملات دیروز بیش از هفت میلیارد و ۵۴۸ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۶۱ هزار و ۹۲۸ میلیارد ریال داد و ستد شد.
همچنین شاخص کل (هم وزن) با ۶ هزار و ۸۴۸ واحد افزایش به ۳۱۸ هزار و ۸۹۶ واحد و شاخص قیمت (هم‌وزن) با چهار هزار و ۵۳۲ واحد رشد به ۲۱۱ هزار و ۵۷ واحد رسیدند.
شاخص بازار اول ۲۷ هزار و ۲۸۰ واحد و شاخص بازار دوم ۶۳ هزار و ۵۰۴ واحد افزایش داشتند.
علاوه بر این در بین تمامی نمادها، صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس) با دو هزار و ۶۷۹ واحد، فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با دو هزار و ۴۰۸ واحد، ملی صنایع مس ایران (فملی) با یک هزار و ۷۴۱ واحد، سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) با یک هزار و ۵۳۴ واحد، معدنی و صنعتی گل گهر (کگل) با یک هزار و ۲۷۴ واحد، بانک ملت (وبملت) با یک هزار و ۱۴۰ واحد، معدنی و صنعتی چادرملو (کچاد) با ۹۷۴ واحد بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص بورس داشتند.
در مقابل نماد پارس خودرو (خپارس) با ۱۶۱ واحد، سرمایه گذاری سایپا (وساپا) با ۱۵۵ واحد، گروه بهمن (خبهمن) با ۱۳۶ واحد، گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو(خگستر) با ۱۳۲ واحد، سرمایه گذاری رنا (ورنا) با ۹۰ واحد، سرمایه گذاری شاهد (ثشاهد) با ۸۷ واحد، زامیاد (خزامیا) با ۸۵ واحد و با تاثیر منفی بر شاخص همراه بودند.
برپایه این گزارش، دیروز نماد بانک ملت، فولاد مبارکه اصفهان، بانک تجارت، پالایش نفت اصفهان، گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو، سرمایه گذاری خوارزمی و ملی صنایع مس ایران در گروه نمادهای پربیننده قرار داشتند.
گروه خودرو هم در معاملات دیروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه سه میلیارد و ۴۵ میلیون برگه سهم به ارزش ۱۰ هزار و ۳۸۸ میلیارد ریال داد و ستد شد.
شاخص فرابورس نیز بیش از ۳۸۴ واحد افزایش داشت و بر روی کانال ۱۱ هزار و ۲۴۸ واحد ثابت ماند.
همچنین در این بازار یک میلیارد و ۸۳۶ میلیون برگه سهم به ارزش بیش از ۳۱ هزار و ۸۹۸ میلیارد ریال داد و ستد شد.
دیروز نمادهای سنگ آهن گهرزمین (کگهر)، پتروشیمی مارون (مارون)، هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه (میدکو)، سهامی ذوب آهن اصفهان (ذوب)، سرمایه گذاری صبا تامین (صبا)، پتروشیمی زاگرس (زاگرس)، پتروشیمی تندگویان (شگویا) تاثیر مثبت بر شاخص این بازار را داشتند.
همچنین نماد توسعه و عمران استان کرمان (کرمان)، صنعتی بهپاک (بهپاک)، افرانت (افرا)، کشاورزی مکانیزه اصفهان کشت (زکشت) وتوسعه فناوری اطلاعات خوارزمی (مفاخر) با تاثیر منفی بر شاخص این بازار همراه بودند.

تاریخ انتشار: ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۱۷

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید