طبق آمار معاملات خرداد؛

بهار بورس طوفانی به پایان رسید

آمارهای منتشر شده از سوی بورس اوراق بهادار تهران مشخص می‌کند که تالار شیشه‌ای در آخرین ماه فصل بهار با رشد در همه بازارهای معاملاتی مواجه شده است.

به گزارش روابط عمومی بانک کارآفرین به نقل از ایبِنا، در سومین ماه از بهار۹۹، ارزش کل معاملات اوراق بهادار به ۱.۷۱۹.۹۹۹ میلیارد ریال بالغ شد که نسبت به اردیبهشت ماه ۳۱ درصد کاهش یافته است. بر اساس این گزارش، در پایان معاملات خرداد ماه ۹۹، شاخص کل نسبت به اردیبهشت ماه با ۲۸.۷۷ درصد افزایش به رقم ۱.۲۷۰.۶۲۷ واحد رسید که ۲۸.۷۷ درصد افزایش را نشان می دهد. همچنین شاخص بازار اول با ۲۲۹.۶۹۱ واحد افزایش به ۹۵۷.۰۱۰ واحد و شاخص بازار دوم با ۴۸۲ واحد افزایش به ۲.۴۵۵.۴۱۷ واحد را تجربه کرد و به ترتیب با ۳۱.۸۵ درصد و ۲۴.۴۶ درصد افزایش نسبت به ماه قبل مواجه شدند.
همچنین شاخص کل هم وزن با ۸۷.۲۱۸ واحد افزایش روبرو شد و به ۴۰۹.۲۴۳ واحد رسید و با ۲۷.۰۸ درصد افزایش نسبت به ماه قبل همراه شد. در ضمن تعداد ۱۶۶.۴۰۸ میلیون انواع اوراق بهادار در بیش از ۲۲ میلیون و ۴۱۶ هزار دفعه مورد معامله قرار گرفت و به ترتیب ۲۲ درصد و ۲۶ درصد کاهش را نسبت به ماه گذشته تجربه کرد.
این درحالی است که تعداد ۴۶۹۷ میلیون واحد از صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله در بورس تهران به ارزش کل ۶۰۹۱۵ میلیارد ریال مورد معامله قرار گرفت به ترتیب با ۹.۶ درصد و ۱۷ درصد کاهش نسبت به ماه گذشته همراه شد.
در بازار بدهی که اوراق مشارکت، گواهی سپرده و صکوک معامله می شود، تعداد ۴ میلیون و ۵۴ هزار برگه اوراق مشارکت به ارزش کل ۴۵۳۹ میلیارد ریال معامله شد و به ترتیب ۴۰ درصد و ۳۹درصد کاهش نسبت به اردیبهشت ماه داشته است.
این گزارش آماری حاکی از آن است که در بازار مشتقه، تعداد ۶۵۳ هزار قرارداد به ارزش ۹۲۳ میلیارد ریال مورد معامله قرار گرفت و به ترتیب با ۲۵.۱ درصد و ۱۲.۷ درصد کاهش نسبت به ماه گذشته همراه شد.

تاریخ انتشار: ۴ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۳۷

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید