رشد ۷۵۷هزار واحدی شاخص بورس در بهار امسال

شاخص بورس در سه ماه نخست امسال در مدت ۵۸ روز معاملاتی، با ثبت بیش از ۷۵۷۶هزار واحد رشد، بازدهی ۱۴۷ درصدی را در این مدت نصیب سرمایه‌گذاران خود کرده است.

به گزارش روابط عمومی بانک کارآفرین به نقل از ایبِنا، در جریان معاملات بورس اوراق بهادار در بهار امسال در مدت ۵۸ روز معاملاتی، تعداد ۵۰۱ میلیارد و ۴۳۷میلیون سهم و حق تقدم به ارزش ۵۲۳۲ هزار و ۳۸۰میلیارد ریال در ۷۲ میلیون و ۲۲۹هزار و ۵۸۴ دفعه مورد در بورس اوراق بهادار معامله قرار گرفته است.
همچنین بررسی معاملات بازار سهام به تفکیک بازار نشان می‌دهد در این مدت ۲۹۸ میلیارد و ۶۴۲ میلیون سهم به ارزش ۲۶۳۹ هزار و ۲۴۸میلیارد ریال در ۳۲میلیون و ۱۸۵هزار و ۴۸۹نوبت در بازار اول، ۱۹۰میلیارد و ۱۳۸میلیون سهم به ارزش ۲۴۱۰هزار و ۴۰میلیارد ریال در ۳۹میلیون و ۱۱۷هزار و ۵۲۶نوبت در بازار اول، ۱۷میلیون و ۵۲۰هزار هزار برگه به ارزش ۱۷هزار و ۳۵۵میلیارد ریال در ۵هزار و ۷۸نوبت در بازار بدهی، ۱۳۸۸هزار قرارداد به ارزش ۲۱۴۲میلیارد ریال در ۴۹هزار و ۸۷۸نوبت در بازار مشتقه و ۱۲میلیارد و ۶۳۷میلیون واحد از صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله در بورس تهران به ارزش ۱۶۳هزار و ۵۹۶میلیارد ریال در ۸۷۱هزار و ۶۱۳نوبت مورد معامله قرار گرفته است.
شاخص کل نیز که معاملات امسال بورس را از ارتفاع ۵۱۲هزار و ۹۰۰واحد آغاز کرده است، در پایان سه ماه نخست امسال با ۷۵۷هزار و ۷۲۷واحد رشد، معادل ۱۴۷.۷۳ درصد افزایش را به ثبت رسانده است.
شاخص بازار اول نیز در این مدت با رشد ۱۶۳هزار و ۸۳۰واحدی و شاخص بازار دوم با رشد یک میلیون و ۳۶۷هزار و ۳۲۴واحدی به ترتیب ۱۶۳.۸۳ و ۱۲۵.۶۶ درصد افزایش داشته‌اند.

تاریخ انتشار: ۷ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۴۵

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید