افزایش تجهیز و تخصیص منابع و بهبود نسبت مطالبات غیرجاری؛ گواهی بر عملکرد موفق بانک کارآفرین در نیمه اول سال 1399

بانک کارآفرین در شش ماه اول سال جاری در زمینه تجهیز و تخصیص منابع رشد چشمگیر و متوازن داشته است.

به گزارش روابط عمومی بانک کارآفرین، بررسی گزارش‌های مالی نشان می‌دهد که منابع بانک از 179 هزار میلیار ریال در انتهای فروردین 1399، به 265 هزار میلیارد ریال در انتهای شهریور 1399 رسیده و حدود 1,5 برابر افزایش داشته است.

همچنین مانده تسهیلات از 123 هزار میلیارد ریال در فروردین امسال به 188 هزار میلیارد ریال در انتهای شهریور ماه رسیده است؛ یعنی مانده تسهیلات بانک نیز طی این شش ماه بیش از 1,5 برابر افزایش داشته است.

روند مانده تسهیلات و سپرده‌های بانک کارآفرین طی دوره زمانی 6 ماهه اول 1399

بر اساس این گزارش، افزایش جذب منابع و اعطای تسهیلات، در حالی است که در بازه شش‌ماهه مورد بررسی، سطح مطالبات غیرجاری بانک نیز با روند رو به بهبودی مواجه بوده است. به نحوی که نسبت مطالبات غیرجاری به کل تسهیلات (NPL) طی یک روند کاهنده ملایم، از 11.4 درصد در انتهای فروردین به 8.3 درصد در انتهای شهریور ماه رسیده است.

روند نسبت مطالبات غیرجاری بانک کارآفرین به تسهیلات طی نیمه اول سال 1399

این تحولات مثبت در بانک کارآفرین در شرایطی رخ می‌دهد که به دلیل رکود حاکم بر سیستم اقتصادی کشور به واسطه شیوع ویروس کرونا و تشدید تحریم‌های اقتصادی، انتظار می‌رود که بانک‌ها در عرصه تخصیص با کیفیت منابع با مشکل مواجه شوند و نسبت مطالبات غیرجاری آنها افزایش یابد. اما نه‌تنها فعالیت بانک کارآفرین در عرصه تجهیز و تخصیص منابع با روند صعودی چشمگیری همراه بوده، بلکه نسبت مطالبات غیرجاری آن نیز روند نزولی داشته است.


تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۱۷