مرابحه گوی سبقت تسهیلات دی ماه را ربود

بررسی گزارش های آماری مربوط به مقایسه عملکرد دی ماه نسبت به آذر ماه نشان می دهد که تسهیلات مرابحه بیشترین رشد مبلغی را داشته است.

به گزارش روابط عمومی بانک کارآفرین، در این مدت تسهیلات مرابحه حدود 17هزار میلیاردریال (17 درصد) رشد داشته است. در همین حال این آمار تائید می کند که تسهیلات فروش اقساطی نیز در دی ماه نسبت به آذر ماه با 4.9درصد رشد، هزار میلیارد ریال افزایش داشته است.

بیشترین کاهش مربوط به تسهیلات مشارکت مدنی با 6 درصد کاهش نسبت به آذر ماه است که تغییر رویه بانک از اعطای تسهیلات مشارکتی به تسهیلات مبادله ای (عموما مرابحه) ر ا صحه می گذارد.

تسهیلات بانک با رشد 97 درصدی در ده ماه گذشته به بیش از 261 هزار میلیارد ریال رسیده که تنها در دی ماه چهارو نیم درصد نسبت به آذر ماه رشد داشته است.
بررسی آمارهای مربوط به مقایسه عملکرد 10 ماهه گذشته در روند رشد سپرده و تسهیلات نشان می دهد که از تیرماه نسبت به 3 ماهه ابتدای سال، درصد رشد تسهیلات بیشتر از رشد سپرده ها بوده است. این آمار تصدیق می کند که در شهریور ماه بیشترین رشد سپرده و تسهیلات رقم خورده به گونه ای که در این بازه زمانی تسهیلات اعطایی 16.7 درصد و جذب سپرده 12.5 درصد رشد داشته است.

تاریخ انتشار: ۱۴ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۵۹

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید