عضو هیات مدیره بانک کارآفرین خبر داد:

اجرای طرح درجه بندی شعب در آینده نزدیک

عضو هیات مدیره بانک کارآفرین از اجرای بخشنامه درجه بندی شعب بانک کارآفرین در روزهای آتی خبر داد.
به گزارش روابط عمومی بانک کارآفرین، مهدی سیف علیشاهی عضو هیات مدیره با بیان این خبر افزود: اجرای این طرح نیازمند برگزاری جلسات توجیهی متعدد است تا ابعاد اجرای این طرح مشخص شود. در این طرح عامل رشد یا تنزل درجه شعب، عملکرد آنها خواهد بود که بسیار مورد توجه است.
وی با اشاره به این که نخستین بحث در درجه بندی شعب تعیین ضریب اهمیت هر شعبه برای بانک است، ادامه داد: در حال حاضر هیچ کدام از 108 شعبه بانک سراسر کشور با یکدیگر برابر نیستند و آثار یکسانی ندارند.
به گفته این مدیر ارشد بانک، در طرح درجه بندی شعب بر آن هستیم تا جایگاه هر شعبه در میان شعب هم درجه خودشان و هم برای بانک مشخص شود، به طور خاص ضریب اهمیت شعب معین شود. این امر به روسای شعب هم کمک خواهد کرد تا بهتر بدانند در چه جایگاهی حتی در میان شعب هم درجه هستند.
سیف علیشاهی هدف از اجرای این طرح را حذف شعب درجه 3 و 4 در چند سال آینده خواند و تاکید کرد: ما می خواهیم تا 3 سال آینده همه شعب بانک در رده بندی درجه ممتاز ، مستقل ،درجه1 و 2 باشند. در حال حاضر از 108 شعبه در سراسر کشور، تنها 5 شعبه ممتاز، 2شعبه مستقل و 5 شعبه درجه یک داریم.
وی خطاب به روسا و کارکنان شعب بانکی گفت: عوامل مختلفی درجه بندی شعب را مشخص می کنند، ارتقا درجه شعب نیازمندی هایی دارد و ما با فراق بال حاضریم متناسب با ارتقا شعب هزینه های لازم این امر را انجام دهیم.
این عضو هیات مدیره همچنین پیش بینی کرد: در سال آینده باید شاهد ارتقا در شعب باشیم به گونه ای که از شعب موجود، 5 شعب مستقل، 5 شعبه ممتاز به جمع شعب ممتاز و مستقل و درجه یک مان اضافه شود، و در ادامه این برنامه تا سه سال آینده هیچ شعبه درجه 4 نخواهیم داشت.
سیف علیشاهی در عین حال اجرای طرح جدید درجه بندی شعب را موجب افزایش اختیارات شعب خواند و افزود: هدف اصلی اجرای این طرح تمرکز زدایی است. برنامه های زیادی تا سال 1405برای ارتقا شعب بانک تدوین شده است که همه باید برای پیشرفت با آن همراه شوند در حقیقت منافع بانک حرف اول را می زند به همین جهت تغییر در برنامه ها و استراتژی ها گریز ناپذیر است.
وی همچنین با اشاره به اجرای طرح طبقه بندی مشاغل در بانک کارآفرین این طرح را موجب سیستمی شدن بانک خواند و افزود: پیش از این انتصابات انفرادی و بسته به شرایط بود ولی با اجرای طرح جدید این امر به صورت سیستمی و تابع قانون پیش خواهد رفت روالی که بانک را از قائم به فرد بودن خارج و به یک بانک سیستمی و قانونمند تبدیل خواهد کرد.
سیف علیشاهی ادامه داد: بانک باید پویا و پایا باشد، در حقیقت هدف شایسته سالاری و ایجاد یک نظام سیستمی است.


تاریخ انتشار: ۲۹ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۰۸

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید