اهدای دستگاه ویژه بیماران تنفسی و کرونایی به بیمارستان کودکان مفید

بانک کارآفرین با اهدای یک دستگاه «اُسیلومتری» به بیمارستان کودکان مفید، امکان تشخیص آسان تر و سریعتر بیماری های تنفسی و عوارض ریوی ناشی از ویروس کرونا برای کودکان مراجعه کننده و سایر بیماران را فراهم کرد.

به گزارش روابط عمومی بانک کارآفرین، بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی کودکان و نوزادان مفید با حدود نیم قرن سابقه، پرمراجعه کننده ترین بیمارستان ایران در حوزه کودکان است به نحوی که روزانه بین 700 تا هزار کودک برای دریافت خدمات درمانی به آن مراجعه می کنند. برخی از این کودکان به بیماری های تنفسی مبتلا هستند که تا قبل از اهدای دستگاه «اُسیلومتری» توسط بانک کارآفرین، امکان تشخیص میزان درگیری ریوی آنها با سختی هایی همراه بود.

دکتر شریف ترکمن نژاد مدیر بیمارستان مفید با بیان اینکه برای تشخیص بیماری های ریوی معمولا از دستگاه اسپیرومتری استفاده می شود که احتیاج به همکاری بیمار دارد، گفت: «برای استفاده از این دستگاه، بیمار باید نفس عمیق بکشد و در دستگاه فوت کند اما اینکار برای کسانی که مشکل ریوی دارند، سخت و دشوار است. به خصوص اگر کودک باشد، نمی تواند همکاری مناسبی داشته باشد به همین دلیل به یک دستگاه ویژه احتیاج داشتیم که راحت تر بتواند ما را در تشخیص بیماری های تنفسی و عوارض ناشی از ویروس کرونا کمک کند.»

 

دستگاه تنفس ریوی 2

وی ضمن تشکر از اقدام بانک کارآفرین در اهدای دستگاه «اُسیلومتری»به بیمارستان مفید، ادامه داد: «با استفاده از این دستگاه، فقط کافی است کودک به طور طبیعی نفس بکشد تا اگر مشکل ریوی داشت، تشخیص داده شود. تهیه این دستگاه خیلی برای ما اهمیت داشت چون با دستگاه های قدیمی معمولا میزان درگیری ریه به شکل دقیق تشخیص داده نمی شود و نیاز به آزمایش های بیشتری وجود دارد اما دستگاه جدید، تمام این فرآیند را تسریع و تسهیل می کند. ما از بانک کارآفرین بسیار ممنونیم که این خدمت ارزشمند را انجام دادند.»

دستگاه «اُسیلومتری» قابلیت های مهمی دارد که یکی از مهم ترین آنها، کمک به تشخیص صحیح و سریع عوارض ریوی ناشی از بیماری کروناست. موضوعی که سید احمد طباطبایی، فوق تخصص ریه کودکان بیمارستان مفید نیز بر آن تاکید دارد. وی با اشاره به این موضوع گفت: «برای استفاده از دستگاه های قدیمی باید به بیمار آموزش هایی داده شود اما با دستگاه جدید با یک تنفس معمولی، اطلاعات مورد نیاز استخراج می شود و در اختیار پزشک قرار می گیرد. وجود این دستگاه برای تشخیص عوارض تنفسی ناشی از ویروس کرونا هم بسیار مهم است؛ به خصوص در دوران پساکرونا چون در آن زمان با بیماری های تنفسی خیلی جدی مواجه خواهیم بود.»

بانک کارآفرین در راستای ایفای مسوولیت اجتماعی و ترویج فرهنگ انسان دوستی، دستگاه «اُسیلومتری» را به بیمارستان مفید اهدا کرده است و براساس برنامه ریزی های انجام شده، در این مسیر به حرکت خود ادامه خواهد داد. 

دستگاه تنفس ریوی

تاریخ انتشار: ۲۳ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۵۷

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید