پرسش‌های متداول

چنانچه رمز کارت خود را فراموش کرده‌اید، به نزدیک‌ترین شعبه بانک کارآفرین مراجعه و با ارائه اصل کارت ملی، درخواست صدور رمز جدید نمایید.

کارت‌های هدیه به صورت بدون نام و یا با نام و طبق درخواست مشتری، شارژ و صادر می‌شود.

در صورت مفقود شدن کارت، مراتب را به صورت مکتوب به نزدیکترین شعبه بانک اعلام نمایید.
لازم به ذکر است که چنانچه شماره کارت خود را به خاطر سپرده و یا در محل مناسبی ثبت کرده باشید، می‌توانید در هر زمان، از طریق تلفن‌بانک به شماره 23640 و با داشتن رمز دوم کارت، کارت را مسدود نمایند.
همچنین با استفاده از دستگاه خودپرداز کارآفرین و در اختیار داشتن شماره حساب یا شماره کارت می‌توانید نسبت به مسدود کردن کارت خود اقدام فرمایید.
به علاوه با استفاده از خدمات اینترنت‌بانک و همراه‌بانک کارآفرین می‌توانید نسبت به مسدود کردن کارت خود اقدام نمایید.
برای مسدود کردن کارت در ساعات اداری با شماره 23350 و در ساعات غیراداری با شماره 09191381491 تماس حاصل نمایید.

دارندگان حساب‌های سرمایه‌گذاری کوتاه‌مدت، حساب جاری و یا حساب جاری بدون دسته چک، با دریافت کارآفرین‌کارت می‌توانند از طریق کانال‌های گوناگونی مانند دستگاه‌های خودپرداز بانک کارآفرین و سایر بانک‌های عضو شبکه شتاب، اینترنت‌بانک، تلفن‌بانک و پایانه‌های فروشگاهی به حساب‌های خود دسترسی داشته و از خدمات آنها به صورت شبانه‌روزی استفاده نمایند.
انواع کارت‌های بانکی

 • کارآفرین کارت
 • کارت هدیه
 • کارت مجازی
 • بن‌کارت

برای استفاده از خدمات پرداخت اینترنتی، به رمز اینترنتی (رمز دوم کارت) و  کد اعتبار سنجی (CVV2) کارت نیاز دارید.
برای دریافت رمز دوم، می‌توانید از طریق دستگاه‌های خودپرداز بانک کارآفرین در سراسر کشور اقدام نمایید.
cvv2 بر روی کارت بانک شما درج شده است.

دستگاه‌ها و مکان‌های ارائه‌دهنده خدمات کارت بانک عبارتند از:
 • دستگاه‌های خودپرداز بانک‌های عضو شبکه شتاب
 • دستگاه‌های پایانه‌های شعب بانک‌های عضو شبکه شتاب
 • پایانه‌های فروش بانک‌های عضو شبکه شتاب نصب شده در مراکز خرید و فروشگاه‌ها
 • کیوسک بانک‌های عضو شبکه شتاب
 • تلفن‌بانک‌های عضو شبکه شتاب
 • همراه‌بانک‌های عضو شبکه شتاب
 • درگاه اینترنتی بانک‌های عضو شبکه شتاب

در صورت مفقود شدن کارت الکترونیکی یا کلید، مشتریان می‌بایست در کوتاه‌ترین زمان بانک را مطلع سازند تا قفل صندوق در حضور مشتری تعویض شود. هزینه‌های مربوط به تعویض قفل و صدور کارت المثنی بر عهده مشتری است.

چنانچه کارت خود را در مدت‌زمان محدودی از دریچه مخصوص کارت برندارید، به منظور حفظ منافع شما، کارت به داخل دستگاه عودت داده می‌شود. در این صورت جهت دریافت کارت خود در اولین فرصت ممکن با ارائه اصل کارت ملی به شعبه دارنده دستگاه مراجعه اقدام نمایید.

از کارت‌های هدیه کارآفرین می‌توان برای دریافت وجه نقد و خرید شارژ تلفن همراه از طریق دستگاه‌های خودپرداز کارآفرین، خرید اینترنتی و خرید از پایانه‌های فروشگاهی تمام بانک‌ها استفاده کرد.

 • کارت هدیه بانک کارآفرین پس از گذشت 24 ساعت از زمان دریافت کارت قابل استفاده است.
 • در هنگام تغییر رمز تلفن‌بانک، شماره رمز خود را به گونه‌ای انتخاب نمایید که همواره آن را به خاطر داشته باشید و نیاز به یادداشت کردن آن روی کاغذ و سایر اسناد یا مدارک نباشد.
 • در صورتی که هر گونه سوال و یا ابهامی در استفاده از خدمات اینترنت‌بانک دارید، می‌توانید با شعبه خود و یا واحد ارتباط با مشتریان به شماره 23350-021 تماس حاصل نمایید.

کارت مجازی کارآفرین کارتی است فاقد نوار مغناطیسی که بر روی آن نام صاحب/صاحبان حساب و شماره 16 رقمی کارت درج شده است. این محصول برای افراد حقیقی و حقوقی و به منظور انتقال وجوه به حساب دارنده کارت مجازی قابلیت صدور و کاربرد دارد.
اشخاص حقیقی و حقوقی می‌توانند با دریافت کارت مجازی، شماره کارت مجازی خود را صرفاً برای دریافت وجوه از طریق کارت، به مشتریان خود اعلام نمایند. به این ترتیب مشتریان آنها قادر خواهند بود برای واریز وجوه به حساب دارنده کارت مجازی، از طریق انتقال کارت به کارت، با ورود شماره کارت مجازی در قسمت شماره کارت مقصد، وجوه موردنظر را به وسیله کانال‌های متنوع پرداخت الکترونیک (مانند دستگاه‌های خودپرداز (ATM)، پایانه شعبه (Pin Pad)، اینترنت‌بانک، موبایل‌بانک و...) به حساب اشخاص انتقال دهند.
جهت دریافت کارت مجازی برای اشخاص حقیقی و یا حقوقی، می‌توانید به شعبه مراجعه نموده و فرم درخواست استفاده از خدمات کارت مجازی را تکمیل نمایید.

صفحه ۱ از ۲