پرسش‌های متداول

حساب‌های سپرده مدت دار

سپرده سرمایه‌گذاری مدت‌دار، سپرده‌ای است که مشتری با افتتاح آن، وجوه خود را به قصد سرمایه‌گذاری به آن حساب واریز می‌کند و به بانک وکالت می‌دهد در هر جایی که تشخیص دهد، این وجوه را سرمایه‌گذاری کرده (پرداخت تسهیلات) و سود حاصل از سرمایه‌گذاری را پس از کسر حق‌الوکاله به وی پرداخت نماید.

حساب‌های سپرده سرمایه‌گذاری کوتاه‌مدت عادی

به مانده این سپرده در آخر هر ماه بر اساس حداقل مانده هر روز سود 10% سالانه تعلق میگیرد؛ مشروط به اینکه از تاریخ افتتاح سپرده حداقل 30 روز گذشته باشد.

به صاحب این حساب دفترچه‌ای واگذار می‌شود که دریافت و پرداخت بوسیله آن صورت می‌گیرد و نیز مشتری می‌‌تواند با استفاده از کارت بانک کارآفرین از خدمات مربوط به حساب خود استفاده کند.

شرایط

 • حداقل 18 سال تمام
 • حداقل مبلغ برای افتتاح حساب و تعلق سود 1.000.000
 • حساب مشترک
 • افتتاح حساب برای غیر

مدارک مورد نیاز

 • اصل و کپی شناسنامه
 • اصل و کپی کارت ملی
 • ارائه اصل وکالتنامه رسمی برای شخصی که بنام فرد دیگری افتتاح حساب می‌کند
 • اصل و کپی اساسنامه، روزنامه رسمی و آخرین تغییرات هیات مدیره برای اشخاص حقوقی
 • اصل و کپی شناسنامه مدیران دارای حق امضا برای اشخاص حقوقی
 • تکمیل فرم‌های مربوطه

گواهینامه حق تقدم سهام جهت شرکت در افزایش سرمایه به آدرس پستی اعلام شده توسط سهامداران ارسال می‌شود و همچنین از طریق پیامک (در صورتی که اطلاعات سهامداران در سیستم سهام ثبت شده باشد) نیز اطلاع‌رسانی خواهد شد. همچنین سهامداران می‌توانند از طریق وب‌سایت بانک و همچنین از طریق "سامانه اطلاع‌رسانی سهامداران بانک" از وضعیت سهام خود اطلاع کسب نمایند.

بله. ولی یا قیم افرادی که به سن قانونی نرسیده‌اند، می‌توانند با ارائه مدارک معتبر نسبت به سرمایه‌گذاری در صندوق برای افراد تحت تکفل خود اقدام کنند.

مشتریان حقیقی و حقوقی می‌توانند برای سرمایه‌گذاری از طریق انواع صندوق‌های سرمایه‌گذاری بانک، از خدمات مشاوره‌ای بانک کارآفرین برای بازده بهتر و بیشتر استفاده نمایند.

شاید بتوان دو محدودیت برای سرمایه‌گذاری در این صندوق نام برد.

 1. حداقل مبلغ سرمایه گذاری هر شخص حقیقی یا حقوقی 10 میلیون ریال و حداکثر آن 50 میلیارد ریال است.
 2. حداقل مدت سرمایه‌گذاری افراد برای بهره مندی از سود سرمایه‌گذاری 10 روز می‌باشد. به عبارت دیگر چنانچه شخصی در فاصله کمتر از 10 روز از تاریخ صدور واحد سرمایه‌گذاری نسبت به ابطال آن اقدام نماید، صندوق صرفاً اصل مبلغ سرمایه‌گذاری را به وی مسترد خواهد کرد. اما برای اشخاصی که مدت سرمایه‌گذاری آنها برای هر واحد سرمایه‌گذاری بیش از 10 روز باشد، بر اساس نرخ ابطال هر واحد سرمایه ‌گذاری در پایان روز قبل، نسبت به ابطال واحدهای سرمایه‌گذاری و واریز وجوه به حساب ایشان اقدام خواهد شد.

کلیه عملیات مالی صندوق سرمایه‌گذاری کارآفرین از طریق یکی از انواع حساب‌های بانکی سرمایه‌گذاران نزد بانک کارآفرین انجام می‌شود. سودهای حاصل از سرمایه‌گذاری در مقاطع سه ماهه و همچنین وجوه ناشی از ابطال واحدهای سرمایه‌گذاری منحصراً به حساب بانکی معرفی شده شخص سرمایه‌گذار که لزوماً باید به نام شخص سرمایه‌گذار باشد، واریز خواهد شد. بنابراین امکان اخذ درخواست صدور واحد سرمایه‌گذاری از سوی نماینده اشخاص حقوقی و یا وکیل اشخاص حقیقی به شرط معرفی حساب بانکی شخص سرمایه‌گذار، بلامانع است.

مشتریان حقوقی می‌توانند برای تامین مالی پروژه‌های خود از خدمات سرمایه‌گذاری و مشاوره‌ای بانک کارآفرین استفاده نمایند.

چنانچه سهامداران به هر دلیلی در افزایش سرمایه شرکت نکرده باشند، طبق قانون، بانک حق تقدم متعلقه را به فروش رسانده و پس از کسر هزینه‌ها، مابه‌التفاوت را به حساب آنها واریز می‌نماید.

بله، در بانک کارآفرین امکان انتقال سپرده‌های سرمایه‌گذاری کوتاه‌مدت ویژه و بلندمدت به بستگان درجه یک وجود دارد.

 • عدم اخذ نرخ ابطال در صورت نگهداری بیش از 10 روز
 • واریز وجوه پس از ابطال بعد از 2 روز کاری
صفحه ۱ از ۲