تسهیلات طرح کارگزاری

طرح تسهیلات کارگزاری

بانک کارآفرین با هدف تأمین مالی و حمایت از فعالیت شرکت‌‌های کارگزاری فعال در بورس اوراق بهادار، اقدام به اعطای تسهیلات طرح کارگزاری می‌نماید.

شرکت‌های کارگزاری معتبر که طبق آمار ماهانه سازمان بورس اوراق بهادار، بیشترین سهم معاملات بازار را به خود اختصاص داده‌اند و دارای رتبه الف و ب بوده و رتبه کمیته پایش آنها 3 الی 5 باشد، می‌توانند مطابق با ضوابط و مقررات، از این تسهیلات بهره‌مند شوند.

این طرح شامل دو بسته به شرح زیر است:

محصول (الف): بسته تأمین مالی کارگزاری‌ها (سرمایه در گردش 30 روزه)

تسهیلات مذکور به شرکت‌‌های کارگزاری بورس اوراق بهادار (کارگزاری‌های سهام) که از رتبه‌بندی بالایی در سازمان بورس اوراق بهادار برخوردارند و رتبه کمیته پایش آنان بین 3 الی 5 بوده و همچنین از نظر سایر عوامل اعتبارسنجی، مورد تأیید ارکان اعتباری بانک می‌باشند، اعطا خواهد شد تا از آن جهت معاملات اعتباری مشتریان خود بهره ببرند.

نوع این تسهیلات جعاله (دفعتأ واحدتأ) و نرخ سود آن حداکثر 18 درصد در سال است. مدت بازپرداخت آن نیز 30 روز خواهد بود.

محصول (ب): ضمانتنامه تعهد پرداخت

مدت ضمانتنامه تعهد پرداخت بنا به درخواست مشتری حداکثر 1 سال و کف اعتبار آن بنا به درخواست مشتری قابل تغییر است.

لازم به ذکر است که این طرح با هدف جذب شرکت‌‌های کارگزاری معتبر، افزایش سهم بازار، افزایش تخصیص مصارف و جذب منابع ارزان‌قیمت به منظور اعطای تسهیلات مورد نیاز کارگزاری‌ها در قالب عقد جعاله (یکجا پرداخت) و همچنین صدور ضمانتنامه تعهد پرداخت برای شرکت‌‌های کارگزاری به نفع شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه ایجاد گردیده است.

مشتریان محترم جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد این تسهیلات می‌توانند با مرکز تماس بانک کارآفرین به شماره 23350-021 تماس حاصل نموده و یا به یکی از شعب مرکزی، ونک، ظفر، جمهوری، سعادت‌آباد، قلهک، عرفان، بلوار ناهید، کریمخان و میرداماد مراجعه فرمایند.