احراز هویت غیرحضوری سجام

کلیات

سامانه سجام، از طرف شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه با هدف احراز هویت معامله‌کنندگان در بازار سرمایه (بورس سهام و...) راه‌اندازی شده است.

کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی برای فعالیت در بازار سرمایه اعم از خرید و فروش سهام و واحدهای صندوق سرمایه‌گذاری باید یک بار نسبت به ثبت نام و دریافت کد سجامی از سامانه مذکور اقدام نمایند و پس از آن قادر به دریافت کلیه خدمات بازار سرمایه خواهند بود. در صورت عدم ثبت نام در سامانه سجام، امکان خرید و فروش سهام و صدور واحدهای صندوق‌های سرمایه‌گذاری و همچنین امکان واریز سود مربوطه به حساب مشتریان وجود نخواهد داشت.

امکانات

با ثبت نام در سامانه سجام، مشتری قادر به انجام موارد ذیل می‌باشند:

  • دسترسی به تمامی سرویس‌های بازار سرمایه
  • استفاده از سرویس‌های بازار سرمایه بدون احراز هویت مجدد
  • امکان اعمال تغییرات اطلاعات ارتباطی
  • امکان ارسال تمامی اسناد و مدارک از سوی متقاضی در سامانه سجام
  • امکان اصلاح شماره حساب توسط متقاضی
  • امکان پرداخت کلیه مطالبات و عایدی نقدی متقاضی در بازار سرمایه به شماره حساب اعلام شده در سامانه سجام.

فرآیند اجرایی

متقاضی (اعم از شخص حقیقی یا حقوقی)، باید راساً نسبت به ثبت نام اولیه در سامانه سجام به آدرس https://dara.csdiran.com/sejam و تکمیل فرم‌ها، و نهایتاً دریافت کد پیگیری اقدام نمایند.

بعد از ثبت نام و تکمیل فرم‌های مربوطه در سامانه سجام، در صورت موفق بودن مراحل ثبت نام، کد رهگیری به شماره همراه متقاضی پیامک می‌شود و متقاضی باید برای کامل شدن فرآیند ثبت نام در سامانه سجام و دریافت کد بورسی، به طریق حضوری یا غیرحضوری نسبت به تکمیل احراز هویت و ثبت نام اقدام نماید.

در روش حضوری لازم است متقاضی به یکی از مراکز منتخب احراز هویت نظیر شعب منتخب بانک کارآفرین به صورت حضوری مراجعه نماید. در روش غیر حضوری، احراز هویت به صورت اینترنتی و از طریق اپلیکیشن‌های موبایلی یا سایت‌های اینترنتی مجاز نظیر سایت شرکت کارگزاری کارآفرین قابل انجام است.

شعب منتخب

اسامی شعب منتخب بانک کارآفرین جهت تکمیل احراز هویت منتقاضیان و ثبت نام سجام به صورت حضوری به شرح ذیل می‌باشد. 
  

کد شعبه نام شعبه کد شعبه نام شعبه
00028 مرکزی 00453 قلهک
00091 ونک 00521 عرفان
00168 ظفر 00643 بلوار ناهید
00195 جمهوری 00851 کریمخان
00218 سعادت آباد 00869 میرداماد

با هدف کاهش مراجعات حضوری مشتریان و تسهیل فرآیند سجامی، مشتریان، امکان احراز هویت غیرحضوری از طریق کارگزاری بانک کارآفرین را نیز دارند که برای این منظور مشتریان محترم می‌توانند بعد از انجام ثبت نام اولیه در سامانه سجام و در یافت کد رهگیری 10 رقمی، به سامانه احراز هویت الکترونیکی سجام کارگزاری کارآفرین به آدرس http://karakyc.ir مراجعه نموده و نسبت به انجام مراحل احراز هویت و دریافت کد بورسی بدون نیاز به مراجعه به شعبه نیز اقدام نمایند.